Gwiazdy na "Balonach". Wiemy, jak przedstawia się program imprezy videocam

Majówka zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe oraz II Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich w Krośnie. Wiemy, jakie koncerty i atrakcje będą towarzyszyły imprezom. Przed Wami szczegółowy program.
Na scenie wystąpią m.in. xxanaxx, Organek i Grubson
Archiwum

Zawody balonowe rozpoczną się 1 maja (środa) na Rynku.

 • 20:00 - inspiracje muzyczne
 • 21:00 - uroczysta inauguracja XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie - Balonowego Pucharu Polski

2 maja (czwartek) na Lotnisku

 • 6:00 i 18:00- konkurencje balonowe*
 • 12:00 - 19:00 - strefa warsztatowa: Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych oraz
  Akademia Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy
 • 14:00 - 19:00 - Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry i zabawy
 • 20:00 - 24:00 - Balonowe party. Świetną zabawę zapewnią DJ: Wouzek, Alex Light, Carry, Prisoners Show.

3 maja (piątek) na Lotnisku

 • 6:00 i 18:00 konkurencje balonowe*
 • 11:00 - 19:00 - strefa warsztatowa: Warsztaty maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych oraz Akademii Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy
 • 11:00 - 19:00 - Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy
 • 13:00 - pokaz lotniczy Baltic Bees Jet Team.  To łotewski zespół akrobacyjny latający na samolotach odrzutowych L-39C Albatros. Na krośnieńskim niebie zobaczymy akrobacje w wykonaniu sześciu odrzutowców
 • 19:30 - 23:00 - Atelier fotograficzne i diaporamy
 • 20:00 - 24:00 - Balonowe party. Udaną zabawę zapewnią DJ: Tooby, Transformers LED Robot Show, Juri, DirtyAna.
 • 21:00 - Nocna prezentacja balonów*

4 maja (sobota) na Lotnisku

 • 6:00 i 18:00 konkurencje balonowe*
 • 12:00 - 19:00 strefa warsztatowa: Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych oraz Akademia Młodego Inżyniera - warsztaty naukowe, symulatory lotnicze, pokazy.
 • 12:00 - 17:00 - pokaz służb mundurowych
 • 14:00 - 19:00 - Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy
 • 17:00 ruszają Balonowe koncerty. 

Jako pierwszy zagra zespół Organek, który powstał w 2013 roku z inicjatywy jego lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające (Głupi 2014 oraz Czarna Madonna 2016) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) grupa była trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

 • 19:00 rozpocznie się koncert krośnianki Aleksandry Kozubal (pisaliśmy o niej tutaj).

Od dziecka muzyka jest jej największą pasją, jak sama mówi: „traktuję ją jak najlepszą przyjaciółkę, której mogę opowiedzieć o najskrytszych uczuciach, czuję się przy niej bezpieczna i odważna”. Aleksandra uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała utwory klasyczne w klasie fortepianu. Jednak jej temperamentna osobowość nie pozwoliła, by ktoś narzucał jej repertuar, który nie był zgodny z jej wewnętrznym „ja”. Rezygnacja z nauki w placówce artystycznej nie spowodowała zakończenia przygody z muzyką, wręcz przeciwnie. Kozubal rozpoczęła edukację wokalną, która zaowocowała wieloma wygranymi konkursami oraz udziałem w telewizyjnym show - „Mam talent”.

Obecnie Aleksandra ma 20 lat, wyprowadziła się z rodzinnego Krosna i kontynuuje swoje poczynania wokalne w Warszawie. Artystka podjęła współpracę z wytwórnią muzyczną Kayax w ramach projektu „My name is new” - czego efektem są single „Thank you” oraz „Obojętność”. Rozwijająca się kariera dopiero nabiera rozpędu. Ola ma głowę pełną pomysłów na kolejne kompozycje, więc pewne jest, że niedługo ukażą się kolejne utwory.

 • 20:00 zagra GrubSon, producent, raper, wokalista.

Obecnie na stałe współpracuje z Jareckim, DJ-em BRK oraz zespołem Sanepid (Łukasz Bzowski, Michał Maliński, Grzegorz Posłuszny i Jakub Mitoraj). Artystyczna droga, którą pokonał, może być mierzona tylko liczbą koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych, którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym.

W 2017 miała miejsce premiera jego ostatniego i najważniejszego w karierze albumu „Gatunek L”, który został nominowany do najważniejszej nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii Album Roku Hip Hop. 11 lutego GrubSon ujawnił ostatni klip promujący Album GatunekL do utworu „Supa’Higm Music”, który jest zapisem wspomnień z ostatniej podróży do Kalifornii.

 • 22:00 na scenie zaprezentuje się XXANAXX

Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym.

26 października ubiegłego roku odbyła się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX zatytułowanego „GRADIENT”. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. XXANAXX nie stoi w miejscu, a poprzez ciągłe poszukiwanie, ciekawość oraz twórczą bezkompromisowość zabiera słuchacza w drogę ku nowym rewirom ich muzycznych działań.

5 maja (niedziela) na Lotnisku

 • 11:00 - 18:00 - strefa warsztatowa: Warsztat maszyn latających - zajęcia artystyczne dla najmłodszych
 • 14:00 - 18:00 - Strefa VIVO! - rozrywka, wielkoformatowe gry, zabawy

Ponadto zaplanowano:

3-4 maja - II Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich

4-5 maja - III Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Krosna

Wystawa statyczna "Maszyny latają"

Wesołe miasteczko oraz punkty handlowe i gastronomiczne

Dodatkowe atrakcje: skoki w tandemie, loty na paralotni w tandemie, loty widokowe, wzloty balonowe na uwięzi

Maciej Margas "Poland on air" - wystawa fotografii w Wieży Farnej (1 maja – 26 maja)

Szczegóły dotyczące godzin zwiedzania tutaj.

* Konkurencje balonowe uzależnione są od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.

Balonowa linia autobusowa

Przez cały majowy weekend (2-5.05) kursował będzie specjalny, "balonowy" autobus MKS. Przejazd będzie bezpłatny.

Autobusy będą kursować na 2 okrężnych trasach: 

Autobus L1: LOTNISKO Kaczorowskiego – Zręcińska – Podkarpacka – Żwirki i Wigury – Składowa – Czajkowskiego – Łukasiewicza – Lniarska – Mielczarskiego (Dworzec) – Kolejowa – Krakowska – Podwale – Grodzka – Wojska Pol. Rondo – Powstańców Warszawskich – Powstańców Śląskich – Boh. Westerplatte – Lwowska – Bieszczadzka (Starostwo) – Podkarpacka – Os. Traugutta – LOTNISKO Kaczorowskiego.

Autobus L2: LOTNISKO Kaczorowskiego – Os. Traugutta – Podkarpacka – Bieszczadzka (Starostwo) – Boh. Westerplatte – Powstańców Śląskich – Powstańców Warszawskich – pl. Monte Cassino – Legionów – Krakowska – Kolejowa – Mielczarskiego (Dworzec) – Lniarska – Łukasiewicza – Składowa – Żwirki i Wigury – Składowa – Podkarpacka – Zręcińska – LOTNISKO Kaczorowskiego

WIĘCEJ INFORMACJI:
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person pikoq
04.04.2019 15:49

No cóż... Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Ze swej strony tylko dodam, że  "balony" nie trwają tylko jednego dnia, więc organizatorzy gdyby się postarali, to by mogli mogli zadowolić większą ilość ludzi odwiedzających lotnisko. Dajmy na to, np. w pierwszy dzień POP/Rock, w drugi disco polo, a w trzeci muzyka elektroniczna. Niekoniecznie to muszą być największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

No ale organizacja takiej imprezy to tylko się nam wydaje taka prosta, więc tym większy szacun dla organizatorów. Bo siedzieć przed komputerem i psioczyć jaki to program beznadziejny jest to każdy potrafi...

person
pikoq
na forum od listopada 2017
person kkoza
04.04.2019 10:20

Bardzo dobry lineup :)

Wiadomo, nie wszystkim uda się dogodzić, ale jeśli ktoś nie zna tych artystów to może się mile zaskoczyć. Byłem na wielu imprezach gdzie każdy z nich występował i zabawa była przednia.

Odejście od januszostwa bardzo na plus. Jeszcze zrobić porządek z odpustowymi kramamami na lotnisku i nie będzie się czego wstydzić przed gośćmi.

person
kkoza
na forum od listopada 2017
star
person Lukii
03.04.2019 22:52

MaGiA nie wszystkim da się dogodzić ale nie pisz BZDUR że nie grają/grały największe gwiazdy które każdy zna.  Przez krosnieńskie lotnisko co roku przewija się ok 20-30 tyś ludzi i jest to największy piknik na Podkarpaciu.

Prawda jest taka że lotnisko krośnieńskie "Balony nad Krosnem" widziało już niezliczoną ilość największych artystów Polskich.

Wymieniam tylko bardziej znane zespoły które wystapiły w danym roku:

2018 rok Grzegorz Hyży

2017 rok Roże Europy, Piersi, Lemon

2016 rok Sztywny Pal Azji , Sarsa

2015 rok...!!!  LETNIA SCENA ESKA , NAJLEPSZY PRZEKAZ W MIEŚCIE , EWELINA LISOWSKA, DJ  RAFAŁ WODZIŃSK, ŁĄKI ŁAN,  COMA

2014 rok...!!!!  Groovinscy, Pajujo, Enej, IRA, Ciryam, Strachy na Lachy, The Friends, Dawid Kwiatkowski

2013 rok  Sylwia Grzeszczak, Joanna Kwaśnik, Bracia,

2012 rok  Groovińscy, Ciryam, AFROMENTAL, ROBERT ROZMUS, BLUE CAFE, LEON HENDRIX BAND, RUDI SCHUBERTH & WAŁY JAGIELLOŃSKIE, 

2011 rok  ANIA WYSZKONI, ELENI, ROCK OIL FESTIVAL, TE-TRIS

2010 rok Z  ZAKOPOWER, MAJKA JEŻOWSKA, ABBA IMITATION 

person
Lukii
na forum od listopada 2017
starstar
person grzeprze
03.04.2019 20:51

W końcuuuu! Ciesze się, że nareszcie wszyscy artyści będą na poziomie. Podejrzewam, że 70% krośnian nie byli na żadnym koncercie gdzieś dalej niż podkarpackie, stąd wielkie zdziwienie - kto to? co to? xxanaxx - jedni z pierwszych, którzy rozpowszechnili muzyke elektroniczna w Polsce,  alternatywny rock ze strony Organka i groove Sanepid Squadu Grubsona robią to, że przychodzi sie na cały koncert, a nie na jeden numer ;-) Wiem, że januszologia większości krośnian podpowiada: Dali by kogoś pod noge, jakiegoś Martyniuka albo tego no, co spiewa ten, Miłosć w Zakopanem", ale jeśli ktoś jest wychowany na Radiu Wawa im też nie ma się co dziwić. Na szczęście lineup na Balony 2019 nie układał Janusz ;-) 

person
grzeprze
na forum od listopada 2017
person k2101
03.04.2019 19:48

Wykonawcy z Polskiego Radia. W dobrą stronę to zmierza :)

person
k2101
na forum od listopada 2017
star
person Xtreme
03.04.2019 19:24

Ludzie  czy kiedys byliscie z czegosc zadowoleni? Zawsze sie ktos znajdzie komu ktos nie wpadnie w gust. Pewnie marzy sie Wam gwiazda disco polo. Sorrry ale to nie moj klimat, Boysy, Martyniuki czy Slawomiry...Ja sie ciesze ze sa mlode osoby, a nie ciagle oklepane gwiazdeczki ktore tylko hajs licza i z play backu graja.

person
Xtreme
na forum od listopada 2017
person MaGiA
03.04.2019 19:16

W dużym stopniu podzielam opinię krośnianina99.  GZB to największa cykliczna impreza w Krośnie, która z racji tego, że odbywa się w maju, ściąga tłumy. Dlatego też, jak większość, czekam na to wydarzenie z niecierpliwością z dwóch powodów - możliwość patrzenia w niebo na BALONY i KONCERTY. O ile w pierwszym przypadku karty rozdaje pogoda, o tyle w drugim wszystko zależy od organizatorów. Wiem, że nie na każdego artystę/zespół Krosno stać, ale od lat chodzę na koncerty odbywające się podczas tego wydarzenia i wiem, że wiele razy naprawdę grały tu znane wszystkim i lubiane przez większość osoby. Niestety, od paru lat jest inaczej.   Są osoby, które znają tylko nieliczni albo takie, które reprezentują nurty muzyczne  lubiane przez znacznie węższe grono Krośnian. Prawda jest taka, że ludziom wpadają w ucho najczęściej utwory popowe, rockowe lub takie, które łączą te oba gatunki. Elektronika rap czy alternatywa już mniej. Brakuje kogoś, kogo WSZYSCY znają... chociażby z kilku utworów zasłyszanych w telewizji czy w jakiejś stacji radiowej. Ja znam tegorocznych artystów, ale lubię jeden utwór każdego z nich. Znowu się rozczarowałam.... to są utalentowani ludzie, ale ich dokonania są lubiane i znane tylko w pewnych kręgach.  Brakuje kogoś znanego z TV i radia... z hitami. Wtedy jest najlepsza impreza. Co do  naszej Krośnianki to tu jestem szczególnie zaskoczona. W lutym miała u nas swój pożegnalny recital...  ma talent ogromny, ale skoro nie tak dawno występowała, to nie rozumiem, dlaczego znalazła się w majowym gronie. Poza tym jest to artystka, której występy są bardziej kameralne... no cóż.  To jedyna impreza (obok Juwenaliów), podczas której są koncerty... a tu kiepski wybór.

person
MaGiA
na forum od listopada 2017
person krosnianin99
03.04.2019 18:02

No... z nóg to nie powala raczej. dlaczego nie mogą chociaż na jubileuszową imprezę zaprosić kogoś bardziej znanego (no dobra, Grubson może i znany, ale on jeden i tylko wśród osób 15-40 a reszta? Powinni również  artystów niekoniecznie muzykalnych ale np. stand-uperów, iluzjonistów, a jak już muzyka koniecznie, to niech się lepiej postarają na przyszłość bardziej bo poziomem kultury masowej w Krośnie zniżamy się do wiejskich zespołów ludowych i taniej bylejakości. Od pewnego czasu jest trend na to by promować tzw. młode gwiazdki (lokalne gwiazdki muzyczne które się nie mogą przebić przez chmurę show-businessu ale czy nie mozna chociaż raz do roku zrobić czegoś z pompą i konkretnie?

person
krosnianin99
na forum od stycznia 2018
WSZYSTKIE KOMENTARZE (13) forward