Fale, loki, talenty

Lata 20. poprzedniego wieku były inspiracją do wykonania fryzur podczas tegorocznego turnieju wojewódzkiego na najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer. Została nim Anna Adamczak - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.
Nagrodzona fryzura autorstwa Anny Adamczak

Czwarta edycja turnieju wojewódzkiego "Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer" odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie (26.03). - Chcemy odkrywać nowe młode talenty - taka jest idea konkursu - mówi Barbara Kozdraś, kierownik szkolenia praktycznego w "Bursie". Do walki o mistrzowski tytuł stanęło 11 finalistek szkolnych eliminacji. Przyjechały ze Strzyżowa, Jasła, Sanoka oraz Rzeszowa. Nie zabrakło też reprezentantek z Krosna.

Uczestniczki konkursu rywalizację rozpoczęły od pisemnego testu z zakresu przedmiotów zawodowych. Musiały wykazać się wiedzą ze stylizacji, higieny, technologii oraz materiałów fryzjerskich.

Potem komisja konkursowa oceniała praktyczne umiejętności uczennic, które wykonywały fryzurę zgodnie z hasłem przewodnim turnieju "Lata 20. - lata 30.". Młode fryzjerki wykonywały swoje prace na tzw. główce treningowej. - To główki z włosów naturalnych, sztucznych lub mieszanych o różnej długości. Jej wybór należał do ucznia. Uczennica dobierała sobie włosy oraz środki do stylizacji. Przyjechała ze swoją wizją fryzury, ale zadanie musiała wykonać na miejscu - wyjaśnia Barbara Kozdraś.

Ocenie podlegały m. in. organizacja stanowiska i higiena pracy, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury, umiejętności objęte tematem konkursu oraz prezentacja efektu wykonanego zadania. Na zrobienie fryzury uczestniczki miały 3 godziny.

Mistrzowski tytuł przypadł Annie Adamczak - uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie (na zdjęciu obok). - Swoją fryzurę wyczesałam na gładko, dodałam falę, bo jest to element z lat dwudziestych i trzydziestych. Wykonałam też upięcie i ozdobiłam całą fryzurę - opisuje swoją pracę zwyciężczyni. II miejsce zajęła również uczennica tej szkoły Magdalena Bogaczewicz. - Po tym konkursie otworzy się przed nimi droga. Mają szansę na dobry start - podkreśla Alicja Serwińska, nauczyciel praktycznej nauki zawodu ZSP nr 2. Wiele absolwentek "Bursy", które zdobywały najwyższe laury w wojewódzkim konkursie, pracuje już w renomowanych salonach fryzjerskich, wiele prowadzi też własny biznes.

Na III miejscu uplasowała się Paulina Kozimor z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)