Europejczycy integrują się w Krośnie

35-osobowa grupa cudzoziemców gościła w Krośnie na zaproszenie English Services - firmy obsługującej krośnieńską filię Szkoły Języków i Zarządzania Promar International w Rzeszowie. To osoby uczestniczące w programie edukacyjnym dla dorosłych "Grundtvig".
Uczestnicy programu "Grundtvig" mieli okazję zwiedzić najnowszą atrakcję turystyczną miasta - Centrum Dziedzictwa Szkła. Wielu z nich po raz pierwszy zobaczyło jak powstają szklane przedmioty

To już druga taka wizyta w tym roku. Pierwsza miała miejsce w marcu. Obydwie odbyły się w ramach programu edukacyjnego ''Grundtvig''. Razem z bardziej popularnymi w Krośnie programami Comenius, Erasmus czy Leonardo da Vinci, realizowany jest on w ramach większego unijnego projektu "Uczenie się przez całe życie'' (Lifelong Learning Programme).

"Grundtvig" jako jedyny skierowany jest jednak do osób dorosłych, po 25 roku życia. Zwykle to osoby pracujące, dla których nauka języków lub innych umiejętności to dodatkowe zajęcia. Program daje im szansę na bezpłatne zagraniczne wyjazdy, wymiany ze szkołami partnerskimi w krajach Europy.

Do Krosna przyjechało 35 osób. To Anglicy, Niemcy, Włosi, Hiszpanie, Turcy i Szwedzi. Cała grupa zwiedzała miasto, wzięła udział w spotkaniu z władzami samorządowymi Krosna, ale przede wszystkim w wykładach i warsztatach językowych.

CDS był tylko jednym z przystanków. Cała grupa cudzoziemców integrowała się na wykładach i warsztatach językowych

- Nasz projektu nosi tytuł "Otwieramy drzwi do Europy". Zastanawiamy się w nim nad sposobami integracji narodów europejskich z Unii i spoza niej. Podobnie jak poprzedni program, tak i obecny dotyczy rozwijania umiejętności interkulturowych, które gdzieś w nas drzemią, a z których tak naprawdę nie potrafimy skutecznie skorzystać - podkreśla Piotr Romanowski z English Services - firmy realizującej projekt.

Spotkanie w Krośnie jest czwartym w ramach tej edycji programu. Poprzednio uczestnicy odwiedzili Szwecję, Hiszpanię i Anglię ,a czekają ich jeszcze wizyty we Włoszech, Niemczech i Turcji.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)