Dzieci czekają na posiłek. Zrób zakupy i przekaż wolontariuszom

Płatki, olej czy ryż będzie można przekazać najuboższym w ramach ogólnopolskiej akcji "Podziel się dobrym posiłkiem", która odbędzie się już w najbliższy weekend (29-30.09). Biorą w niej udział także krośnieńskie sklepy. Sprawdź które.
Klienci, którzy chcą wspomóc akcję, powinni szukać wolontariuszy lub wózków oznaczonych specjalnymi plakatami

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że ubóstwo jest w Polsce bardzo poważnym problemem. W trudnej sytuacji materialnej znajduje się aż 14 proc. społeczeństwa. Natomiast w skrajnym ubóstwie żyje prawie 6 proc. osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletności. Konsekwencją braku odpowiednich posiłków u dzieci jest przede wszystkim niedobór składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Ogólnopolska akcja "Podziel się dobrym posiłkiem" ma pomóc to zmienić. Biorą w niej udział także krośnieńskie sklepy.

Jednym z nich jest supermarket Intermarché przy ul. Podchorążych 2. – Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy odwiedzić nasz sklep w Krośnie 29 lub 30 września br. i przekazać dyżurującym w sklepie wolontariuszom Banków Żywności dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Szczególnie mile widziane będą olej, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, ryż, kasza i mleko – wyjaśnia zasady akcji Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Najbardziej przydają się produkty z długim terminem ważności

W niektórych sklepach zakupy można zostawiać w wózkach oznaczonych specjalnymi plakatami. Tak będzie m.in. w supermarkecie Kaufland przy ul. Niepodległości 6A. - Dołączenie do programu "Podziel się dobrym posiłkiem" było dla nas naturalnym odruchem – mówi Małgorzata Wójcik-Koczur, CSR Manager w Kaufland Polska, która ma nadzieję, że podobnym odruchem wykażą się klienci sklepu.

Oprócz Intermarché i Kauflandu w akcji biorą udział sklepy sieci Biedronka, Delikatesy Centrum, Eska i Stokrotka. Supermarkety będą oznaczone specjalnymi plakatami.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward