Drogowcy łatają dziury, tym razem na gorąco

Rozpoczęło się łatanie dziur w krośnieńskich ulicach. W pierwszej kolejności naprawione zostaną główne drogi oraz miejsca zagrażające bezpieczeństwu. Potem reszta.
Drogowcy mają pełne ręce roboty, bo ubytków po ostrej zimie jest sporo, w całym mieście

Akcja łatania dziur ruszyła wraz z poprawą pogody. Jak informuje magistrat, aktualnie na terenie miasta pracują trzy brygady remontowe, uzupełniające ubytki w nawierzchni masą asfaltową na gorąco. To trwalsza metoda niż stosowana awaryjnie w zimie naprawa "na zimno".

W pierwszej kolejności remontu doczekają się główne trakty komunikacyjne – ulice o największym natężeniu ruchu oraz te, po których odbywa się komunikacja publiczna – oraz miejsca zagrażające bezpieczeństwu kierowców i przechodniów. - Wykonano już prace na ul. Szopena, Wieniawskiego, Wojska Polskiego, częściowo na ul. Sikorskiego, a także na ul. Żwirki i Wigury, w okolicach łącznika ul. Składowej z ul. Lelewela oraz na ulicach Batorego i Kisielewskiego. Przywrócono przejezdność na ul. Jasnej i poprawiono stan nawierzchni na części ul. Krakowskiej oraz na ul. Sportowej i Leśnej – wyliczają urzędnicy.

Dziury łatane są metodą "na gorąco", dlatego "plomby" mają być trwalsze niż te, którymi uzupełniano drogi w zimie

Obecnie trwają remonty na ul. Staszica, Wyszyńskiego i Suchodolskiej, a w następnej kolejności remontowane będą ulice: Piłsudskiego, Kolejowa, Pużaka, Okulickiego, Naftowa, Grunwaldzka. Prace będą również prowadzone na terenie całej Dzielnicy Suchodół, w tym na ul. Polnej. Równolegle remontowane będą ulice: Wyspiańskiego, Klonowa i Długa oraz drogi na terenie Polanki.

- Właściwie wszystkie drogi o nawierzchni bitumicznej, które wymagają naprawy, zostaną objęte remontami bieżącymi – zapowiadają urzędnicy, zastrzegając jednak, że przebieg robót będzie uzależniony od warunków atmosferycznych.

W związku z akcją łatania dziur na terenie miasta mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward