Doświadczenia i pokazy. Noc Nauki w PWSZ

Pokazy, eksperymenty pokazujące naukę z "ludzką twarzą" biją ostatnio rekordy popularności. Przekonały się o tym władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie organizując Noce Nauki. Kolejna edycja w piątek (28.03) - zwieńczy nowy cykl wydarzeń pod hasłem Tydzień Akademicki.
Ciekawostki naukowe, eksperymenty i interesujące wykłady zdominują Tydzień Akademicki i Noc Nauki w PWSZ

Ciekawe, przystępnie pokazane naukowe zagadnienia przyciągają tłumy tzw. zwykłych zjadaczy chleba. Pokazały to poprzednie edycje Nocy Nauki, organizowane przez krośnieńską uczelnię. PWSZ już zaprasza więc na kolejne takie wydarzenie (28.03). - Wiosenna edycja Nocy Nauki to odpowiedź na bardzo duże zainteresowanie poprzednimi propozycjami - potwierdza Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ.

Noc Nauki to jednak nie jedyne przedsięwzięcie uczelni. Ta edycja będzie punktem kulminacyjnym trwającego od poniedziałku (24.03) Tygodnia Akademickiego - nowego pomysłu PWSZ na przedstawieniu swojej oferty szerokiemu gremium w każdym wieku.

- Zapraszamy nauczycieli, młodzież oraz rodziców i dzieci do udziału w zajęciach przygotowanych przez PWSZ - zachęca prof. Grzegorz Przebinda, rektor uczelni. - Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś ciekawego. Będzie twórczo, naukowo i wyjątkowo - zapewnia rektor.

Na wydarzenia przygotowane przez PWSZ zaprasza prof. dr hab. Grzegorz Przebinda - rektor uczelni

Dla odwiedzających PWSZ przygotowała interesujące prezentacje z różnych dziedzin nauki, w tym: z matematyki, fizyki, budownictwa, energetyki, informatyki, chemii, geografii, pedagogiki, sportu i zdrowia. To co jest istotą tego typu wydarzeń to fakt, że wszyscy odwiedzający w tych dniach uczelnię będą mogli aktywnie uczestniczyć w wykładach, eksperymentach naukowych przeprowadzanych za pomocą zaawansowanej aparatury, która znajduje się w laboratoriach.

- Chcemy przedstawić badania naukowe, które prowadzi krośnieńska uczelnia, chcemy zapoznać mieszkańców z nowinkami naukowymi - dodaje kanclerz. - Uczestnicy będą mogli obserwować niedostrzegalne na co dzień gołym okiem zjawiska oraz twórczo się zabawić. Będą m.in. zajęcia drukarskie, warsztaty ukazujące piękno kaligrafii, będą zajęcia ujawniające tajemnice ludzkiego ciała, sprawdzające wydolność fizyczną - wylicza. Będą ponadto warsztaty językowe, muzyczne, a nawet projektowanie w 3D. - Będzie wiele niespodzianek. Ci, którzy uczestniczyli w poprzednich latach na pewno napotkają na nowe propozycje, nie chcemy się powtarzać - zapewnia Franciszek Tereszkiewicz.

Specjalną ofertę cyklu wykładów i prezentacji w ramach Tygodnia Akademickiego uczelnia przygotowała dla grona pedagogicznego szkół. Za uczestnictwo w nich nauczyciele otrzymają stosowne certyfikaty.

Na wszystkie wykłady, prezentacje i pokazy wstęp jest wolny. Dla wygody uczestników większość zajęć od poniedziałku do czwartku odbywa się w obiektach uczelni przy ul. Kazimierza Wielkiego, natomiast Noc Nauki zorganizowana zostanie w Kampusie Technicznym w Suchodole. Naukowe ciekawostki będą tego dnia prezentowane w godzinach od 17.00 do 23.00.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)