Czy w Krośnie zdarzy się cud? W co wierzą władze powiatu

Władze powiatu krośnieńskiego nie mają się chyba czym chwalić. Dlatego czekają na cud. Przewodniczący Rady Powiatu - z kolei - nie grzeszy kwalifikacjami.
Logo Krosno-Telegraf
archiwum

2 października radni i pracownicy starostwa uczestniczyli w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim w Miejscu Piastowym. Jan Juszczak, starosta powiatu krośnieńskiego, powiedział kilka dni później "Super Nowościom": - Mamy dużo problemów do rozwiązania, dlatego chcieliśmy prosić o pomoc Matkę Boską Fatimską. Gazeta poinformowała także, że zaproszenie do udziału we mszy św. zostało skierowane do wszystkich pracowników urzędu. Współorganizatorem odprawianej corocznie na pamiątkę objawień fatimskich uroczystości było po raz pierwszy starostwo krośnieńskie. Obecność urzędników na "Fatimie", jak mówi starosta, była dobrowolna. Podczas mszy św. na placu przed kościołem i klasztorem Księży Michalitów, Pismo Św. czytali na zmianę starosta Jan Juszczak oraz wicestarosta Grzegorz Gościński. Natomiast modlitwę wiernych prowadzili radni.

Andrzej Guzik, sekretarz starostwa, poinformował w oficjalnym komunikacie dla mediów: "W modlitewnym nastroju, wśród nocnej ciszy i w wielkim skupieniu rozpoczęto nabożeństwo różańcowe. Radni powiatu prowadzili poszczególne tajemnice części chwalebnej - poprzedzając każdą z nich komentarzem, głęboką refleksją". Po zakończeniu mszy św. krośnieński starosta wygłosił przemówienie do zgromadzonych na placu przed klasztorem, pielgrzymów. Według "Super Nowości" powiedział m.in.: - Do licznego grona pielgrzymów włącza się dzisiaj Starostwo Powiatowe w Krośnie, aby tutaj u jej tronu prosić o potrzebne łaski: abyś Pani Fatimska zechciała naszą krośnieńską Ziemię wziąć w sposób szczególny pod płaszcz swojej opieki. Prosimy również za nas samych, tutaj obecnych, abyśmy powierzone nam obowiązki i zadania wypełniali sumiennie i dobrze.

Końcem października Kazimierz Krężałek został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Powiatu Krośnieńskiego. Poprzedni przewodniczący Józef Kinel zmarł w sierpniu br. "Dziennik Polski" przytacza życiorys nowego przewodniczącego: "(...) ma 47 lat, mieszka w Kobylanach (gmina Chorkówka), jest żonaty, ma troje dzieci.

Przez 15 lat pracował w hali produkcyjnej WSK Krosno, a następnie w dziale kontroli jakości tej firmy. Przez trzy kadencje był przewodniczącym komisji zakładowej "Solidarności", a od 1996 r. - sekretarzem Zarządu Regionu "Solidarności" Podkarpacia, której od 1998 r. jest wiceprzewodniczącym. Dotychczas był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krośnieńskiego. Początkowo był sekretarzem RS AWS na Podkarpaciu, ale zrezygnował z funkcji, kiedy zjazd "S" zabronił łączenia funkcji związkowych z partyjnymi. Kazimierz Krężałek podkreśla, że długoletnie kontakty z robotnikami, rolnikami, znajomość problemów tych grup społecznych ubogaca go w pełnieniu wspomnianych funkcji. Kazimierza Krężałka poparło 25 radnych na 38 biorących udział w tajnym głosowaniu. Był jedynym kandydatem na przewodniczącego rady, bo drugi zgłoszony radny - Stanisław Zajdel, nie wyraził zgody na kandydowanie".

MOIM ZDANIEM

Władze powiatu czekają na cud! Demonstrują publicznie swoją wiarę i proszą o pomoc Matkę Boską Fatimską. Bóg pokochałby Was pewnie bardziej, gdybyście ciężko pracowali, a nie tylko klękali. Manna z nieba teraz sama nie leci, trzeba na nią ciężko zapracować. A informację, o tym że jesteście tak głęboko wierzącymi ludźmi, pozostawcie dla siebie. To po pierwsze. Po drugie, gratuluję panu Krężałkowi tak znakomitego życiorysu! Wspaniałe umiejętności i kwalifikacje, sporo doświadczeń, a w szczególności "długoletnie kontakty z robotnikami, rolnikami"! Ale to jeszcze nic! Nowy przewodniczący to wielki działacz AWS! Jeśli jeszcze się zna z panem Krzaklewskim, to już geniusz! Nie mogę się tylko doszukać takich kwalifikacji jak np.: umiejętność kierowania zespołem, negocjacji, nowoczesnego zarządzania i organizacji, znajomość języka obcego itd. Ale to pewnie tylko kwestia czasu, co to dla takiego przewodniczącego!

ŹRÓDŁO
  • Artykuł pochodzi z serwisu Krosno-Telegraf, który funkcjonował w latach 1999-2002. Serwis był częścią prywatnej strony Adriana Krzanowskiego, założyciela portalu Krosno24.pl
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)