Czworo kandydatów na prezydenta. Pięć komitetów wyborczych

Najprawdopodobniej tylko cztery osoby będą starać się o fotel prezydenta Krosna w zbliżających się wyborach samorządowych. Są to: Piotr Przytocki (Samorządne Krosno), Adam Skiba (PiS), Violetta Wolska (Stowarzyszenie Mieszkańców Krosna) i Gabriel Zajdel (SLD). O mandaty w Radzie Miasta będzie walczyć 5 komitetów wyborczych, które wystawiły w sumie 125 kandydatów.
Od lewej: Piotr Przytocki (Samorządne Krosno), Adam Skiba (PiS), Violetta Wolska (Stowarzyszenie Mieszkańców Krosna) i Gabriel Zajdel (SLD)
archiwum Krosno24.pl, materiały wyborcze kandydatów

Wybory samorządowe odbędą się 21 października (niedziela). Wybierać będziemy nie tylko nowego prezydenta, ale i nowy skład Rady Miasta. Jest jedna ważna zmiana – kadencja nowych władz wydłuży się z 4 do 5 lat.

Rada Miasta

Termin rejestracji list kandydatów minął w poniedziałek (17.09). O mandaty radnych walczyć będzie 5 komitetów wyborczych. Są to:

  • Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Mieszkańców Krosna
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem
  • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Komitet Wyborczy Wyborców Samorządne Krosno Piotra Przytockiego
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Komitety zarejstrowały w sumie 125 kandydatów. Do obsadzenia jest 21 miejsc w Radzie Miasta. Miasto podzielone jest na 3 okręgi, w każdym z nich do zdobycia jest 7 mandatów.

Pełną listę kandydatów na radnych publikujemy tutaj.

Obecny układ polityczny Rady Miasta
infografika krosno24.pl

Prezydent Miasta

Wprawdzie termin zgłaszania kandydatów na prezydenta mija dopiero 26 września (środa), ale już wiadomo, że na liście znajdą się najprawdopodobniej 4 nazwiska: Piotr Przytocki (Samorządne Krosno), Adam Skiba (PiS), Violetta Wolska (Stowarzyszenie Mieszkańców Krosna) i Gabriel Zajdel (SLD).

Adam Skiba i Gabriel Zajdel to kandydaci partyjni. Pierwszy jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, drugi Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Violetta Wolska jest kandydatką Stowarzyszenia Mieszkańców Krosna (to organizacja, która wydaje biuletyn „Donośny dzwon”).

Tylko Piotr Przytocki, który piastuje stanowisko prezydenta miasta od 2002, nie obwieścił jeszcze publicznie chęci ponownego startu. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że nadal chce rządzić miastem. Będzie kandydatem własnego komitetu wyborczego, ale popiera go też Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

Sylwetki poszczególnych kandydatów opublikujemy już wkrótce.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person abajurek33
20.09.2018 21:58

Wymienieni kandydaci raczej nie mają szans z Panem Przytockim. Natomiast należy koniecznie przewietrzyć obecną Radę Miasta. Niektóre osoby już zapuściły korzenie, a miasto potrzebuje świeżej krwi. Mam nadzieję, że szanowni wyborcy potrafią mądrze wybrać porządną i uczciwą Radę Miasta. W Krośnie nie brakuje takich ludzi.

person
abajurek33
na forum od listopada 2017
star
person djmichu
20.09.2018 12:10

miastu są potrzebne nowe mieszkania dla młodych, a także zwiekszenie miejsc pracy. Smart City 3.0. Oczywiscie jak bym kandydował na prezyneta to zakaz zadłuzanie miasta długi trzeba spłacić.  W tej chwili nie ma na kogo głosowac

person
djmichu
na forum od listopada 2017
person memoria
20.09.2018 12:02

Mamy dosc jednego Babineca!Jeszcze drugi sie pcha?

person
memoria
na forum od grudnia 2017
star
person kolor
20.09.2018 11:11

Mój wpis zniknął,więc ponawiam pytanie.

Gdzie można przeczytać cv kandydatów na radnych z takimi danymi jak : wykształcenie,osiągnięcia,zainteresowania,dotychczasowa dzialalnośc społeczna,szczególnie na rzecz miasta.Oraz którymi problemami chcieliby się zająć szczególnie ( udzial w których komisjach).

Wiek,wyznanie,stan cywilny i ilość dzieci specjalnie mnie nie interesuje.

Gdzie i kiedy będą spotkania z kandydatami,żeby mozna sobie było wyrobić zdanie o tym,jaki poziom reprezentują.Czasem wystarczy parę słow i wszystko jasne....

Skład rady jest równie ważny jak osoba prezydenta.

Ludzie,wybierajcie przytomnie i po namyśle!

person
kolor
na forum od listopada 2017
star
person wladt
20.09.2018 00:50

Mamy radnych i posłów z Krosna w PiS którzy nie dbali o interesy krośnian np. sprawa łącznicy kolejowej. Po co nam tacy posłowie i radni którzy nie reprezentują naszych spraw a wręcz przeszkadzają w rozwoju nie tylko miasta ale i regionu? Wybierajmy mądrze. Każdy głos się liczy. Musimy wymienić miernych PiS-owców na fachowców.

person
wladt
na forum od marca 2018
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (81) forward