Czar odciąganej nóżki. Kieliszki z Krosna robią furorę na świecie videocam

Kupuje je m.in. najlepsza polska restauracja Senses w Warszawie i jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie – Burj Al Arab Jumeirah w Dubaju. Zobacz film, jak w krośnieńskiej hucie powstają kieliszki z odciąganą nóżką.
Kieliszki z Krosna trafiają w najodleglejsze i najbardziej luksusowe zakątki świata

Produkowane przez spółkę Krosno Glass (byłe KHS) kieliszki z odciąganą nóżką trafiają na rynki całego świata. Formowane są ręcznie lub automatyczną metodą tzw. stretchingu, czyli wyciągania nóżki z czarki lub z denka. W produkcji ręcznej nóżki wszystkich kieliszków są odciągane. Inaczej wygląda sprawa w przypadku formowania mechanicznego: tu nóżki są albo odciągane, albo doklejane.

- Technika stretchingu pozwala na zniwelowanie "schodka", który powstaje w miejscu połączenia nóżki z czarką. Duże są także różnice estetyczne: odciągana nóżka jest smukła, co nadaje kieliszkom elegancji – tłumaczy Szymon Orlik, brand manager w spółce Krosno Glass.

Stretching wykorzystywany jest w krośnieńskiej hucie od 2004 roku. W procesie formowania kieliszka wyróżnić można cztery główne etapy: zasilanie automatu w szkło, prasowanie kropli szkła przed formowaniem, wydmuchiwanie wyrobu i odbiór wyrobów z automatu. Etapy te widoczne są doskonale na najnowszym, zrealizowanym przez Krosno24.pl filmie promocyjnym, pokazującym proces produkcji mechanicznej kieliszka z odciąganą nóżką.

Przed wysłaniem w świat, kieliszki przechodzą jeszcze drobiazgową kontrolę jakości. - Kontrolerzy sprawdzają, czy szkło nie ma jakichś wad produkcyjnych, m.in. czy obrzeża czarki kieliszka są równe, noga prosta lub czy kieliszek stoi stabilnie – opowiada Szymon Orlik.

Kolejny film zrealizowany przez nas dla Krosno Glass przedstawia popularną kolekcję Sensei

Następnie kieliszki są pakowane i wysyłane na cały świat. Na liście polskich nabywców kieliszków z odciąganą nóżką znajduje się m.in. topowa polska restauracja Senses w Warszawie, zaś wśród zagranicznych klientów jest hotel Burj Al Arab Jumeirah w Dubaju, jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, który zamawia w krośnieńskiej hucie własny wzór kieliszków formowanych ręcznie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward