Artysta z Krosna wręczył Kamilowi Stochowi statuetkę

W sobotę (7.04) Witold Śliwiński, 55-letni artysta z Krosna, wręczył Kamilowi Stochowi, jego żonie oraz pozostałym członkom kadry skoczków narciarskich szklane trofea.
"Kamil Stoch to bardzo fajny gość" - Witold Śliwiński ze skoczkiem w sobotę 7 marca
W. Jamrozik

Statuetki zostały rozdane na konferencji prasowej po głównej imprezie powitania skoczka w jego rodzinnej miejscowości Ząb na Podhalu. Kamil Stoch wraz z małżonką przyjechali na nią bryczką. Potem szli w otoczeniu kibiców, z którymi sportowiec z radością przybijał „piątki”. - Cała impreza przebiegała w rodzinnej, życzliwej atmosferze. Gościom przygrywały góralskie kapele. Były łzy szczęścia. Statuetki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem – wspomina Witold Śliwiński

Kamil Stoch od krośnianina dostał statuetkę oraz wielką, strzelistą rzeźbę
W. Jamrozik

Statuetki odebrali osobiście Kamil Stoch i Dawid Kubacki oraz 2 trenerów polskich skoczków. Nieobecni w sobotę dostaną je na najbliższym szkoleniu.

Oprócz statuetek artysta wręczył Kamilowi Stochowi i jego żonie rzeźby - specjalnie zaprojektowane na tę okazję. Artysta wykonał również wysoki na 40 cm szklany cyrpok na zamówinie gminy Ząb. Mieszkańcy wrzucili do niego karteczki z życzeniami dla skoczka. Cyrpok został uroczyście wręczony mistrzowi na scenie.

Cyrpok ze szkła wykonany przez Witolda Śliwińskiego wzorowany jest na tradycjnym naczyniu góralskim
W. Jamrozik

Jak podkreśla Witold Śliwiński, szkło jest pięknym materiałem dla twórcy, ale trzeba mu poświęcić dużo czasu i pracy. Krośnianin ma już na koncie wiele nagród i wystaw - nie tylko w Polsce. Współpracuje z wieloma firmami ze szklanej branży oraz wykonuje projekty indywidualne. Statuetki jego autorstwa otrzymali już Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak i Justyna Kowalczyk, a w 2016r. kadra polski piłki nożnej.

Artysty nie należy kojarzyć jednak tylko z trofeami sportowymi. Witold Śliwiński od ponad 20 lat realizuje wyroby użytkowe i unikatowe ze szkła. Cały czas szuka nowych środków wyrazu. Ostatnio łączy szkło z metalem i drewnem.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (2) forward