Akcja Czysty Wisłok: w sobotę sprzątanie na Białobrzegach

To będzie już XII edycja zapoczątkowanej przez krośnianina Tomasza Tatrzańskiego akcji Czysty Wisłok. W sobotę (29.10) wolontariusze sprzątać będą rzekę w dzielnicy Białobrzegi.
Pracy przy sprzątaniu Wisłoka cały czas jest sporo

Akcja Czysty Wisłok odbywa się dwa razy w roku – na wiosnę i jesienią. Zapoczątkował ją w 2011 roku zaniepokojony stanem czystości rzeki krośnianin Tomasz Tatrzański. Za każdym razem wspiera go grupa wolontariuszy – uczniów, sportowców lub po prostu mieszkańców. Wspólnie oczyścili już Wisłok z kilku ton śmieci.

- Jeśli Podkarpacie ma być atrakcyjne, musi być czyste. Nasza akcja to także zmienianie świadomości mieszkańców regionu. Pracy jest bardzo dużo, ale gdyby było nas wielu, można by Wisłok kiedyś uznać za pierwszą rzekę bez śmieci w Polsce. Być może potrwa to wiele lat, ale wiem, że warto to zrobić – przekonuje Tomasz Tatrzański.

W sobotę (29.10) sprzątana będzie rzeka w dzielnicy Białobrzegi. Zbiórka koło mostu przy ul. Konopnickiej o godzinie 9:00. Dobrze wziąć ze sobą buty gumowe i rękawiczki. Na pewno się przydadzą, zwłaszcza że ze śmieci oczyszczane będą nie tylko brzegi rzeka, ale i woda.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward