Wreszcie zrealizowano świetny pomysł!
W ścieżce religijnej brakuje jeszcze zabytkowego kościoła św. Wojciecha - jest co prawda oddalony od centrum, ale to ważny zabytek i koniecznie trzeba go dodać (można go zaznaczyć w dłuższej opcji, ale nie pomijać).
Można też dodać kolumnę z figurą Matki Boskiej przy ulicy Paderewskiego, przy moście.
O św. Janie z Dukli jest tylko wzmianka w ścieżce sakralnej, a brakuje go na ścieżce znanych postaci. Nawiasem mówiąc, brakuje w Krośnie pomnika św. Jana z Dukli. To ważny i znany polski święty, (sam Jan Matejko uwiecznił go na obrazie " Bohdan Chmielnicki i Tuhaj-bej pod Lwowem"), - a my za mało się chwalimy jego chyba dziewięcioletnim pobytem w Krośnie.
Bardzo dobra inicjatywa. Ciesze się i czekam na mapy. Nie polecam jednak spaceru ścieżką "Związani z Krosnem", szczegónie ulicą /?/ Mięsowicza. Tamtędy, szczególnie po deszczu, nie da się przejść, a i jazda samochodem jest ryzykowna.
Myślę, że brakuje tu ścieżki która niewątpliwie wzbudziłaby największe zainteresowanie wśród lokalsów a mianowicie "śladami krośnieńskiego menela". Mogłaby obejmować historyczne i już od dawna nie uczęszczane ( a może niektóre jednak tak) miejsca, gdzie niegdyś w czasach już słusznie minionych spotykała się krośnieńska lumperia i spożywała podejżanej jakości napitki (jabole, ruska gorzała) czyli np: skarpa za Farą, krzaki nad Wisłokiem za rzeźnią, pod mostem korczyńskim, na sztukach albo park na zawodziu. Innych miesc też jest wiele, można je poukładać w jakiś ciekawy ciąg a przynajmniej byłoby zabawnie.
No w Krosno – wichry wojen zapomnieli w pierwszej kolejności o piwnicach UB/Gestapo oraz budynku komendy AK na ulicy Powstańców....a to były prawdziwe wichry wojny. Rozumiem, że ścieżki będą poszerzane...nie idzie się zmęczyć.