DYSKUSJE
"Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko". Wzruszający wieczór na Rynku w Krośnie
igarashi
21.03.2023 08:44

Krok po kroku zmierzamy...dokąd?, za portalem Kresy.pl "W sobotę (18.03) w Krakowie odbył się protest Ukraińców, których bliscy przebywają w rosyjskiej niewoli. Akcja pt. „Wolność dla jeńców ukraińskich” ma zwiększyć pracę nad wymianą i uwolnieniem jeńców. Uczestnicy zgromadzili się na Rynku Głównym w Krakowie. Podczas protestu eksponowano banderowskie barwy".

igarashi
na forum od grudnia 2020
zbych
05.03.2023 09:30

W 89r. byłem w RFN na wizie turystycznej na 90dni. Oczywiście -chcialem sobie zarobić (1DM=0.5$ ) Co zauwazylem że na obrzezach ich "wiosek" niektorzy stawiali przy drodze tabliczki " Polen Raus" Wszyscy lacznie z mieszkancami traktowali to jak wyglup chuliganski-czyli prawie nie zwracali na to uwagi. To tak dla porownania kiedy obcokrajowcy przybywają w dobrych zamiarach. U nas to by bylo niemożliwe-i slusznie Ale niemcom zapamietamy te tabliczki!!

zbych
na forum od listopada 2017
haash
05.03.2023 09:15

Ktoś kiedyś będzie wisiał za oddanie Polski na żer ukraińcom, za to całe rozdawnictwo i dotowanie obcych kosztem Polaków. Tak mają wiele benefitów, darowizn dopłat i ułatwień. Takich których nigdy nie mieli Polacy. I to jest naganne i godne najwyższej kary. ***** ***!!!

haash
na forum od czerwca 2022
rydzol
04.03.2023 12:37

Ilu Ukraińcom pomogli księża? Może rydzyk pomógł? Wie ktoś?

rydzol
Konto zablokowane
4196k
03.03.2023 19:08

@sunsabik - po co jechać na Ukrainę walczyć, jak sami Ukraińcy walczą? A ja natomiast przelewam drobne kwoty polskim organizacjom charytatywnym działającym na rzecz Ukrainy (jej wojska lub cywili).

4196k
na forum od stycznia 2018
igarashi
03.03.2023 15:04

Co by było gdyby niczego nie zmienia, daje tylko wrażenie, że może być inaczej.

igarashi
na forum od grudnia 2020
ula
03.03.2023 14:54

Gdyby Józef Stalin namalował granicę na Wiśle, bylibyście obywatelami Ukrainy polskiej narodowości.

ula
na forum od listopada 2017
sunsabik
03.03.2023 14:24

Skoto to wasza-Twoja wojna, co tutaj jeszcze robicie, robisz? Ubieraj trepy, kałacha w dłoń i jazda walczyć za Ukrainu?

sunsabik
na forum od listopada 2017
Zielony2
02.03.2023 19:27

"Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam"

Zielony2
na forum od listopada 2017
4196k
02.03.2023 19:11

@sunsabik Ukraińcy jako naród nie są naszymi przyjaciółmi, ale to tak jak dla każdego innego narodu. Także Węgrzy jako naród nie są naszymi przyjaciółmi. Ale to ta wojna jest naszą wojną, bo Kreml tak ustanowił. Takie są nam narzucone przez Kreml warunki i nic z tym nie możemy zrobić oprócz właśnie pomagania Ukraińcom i silnym zbrojeniem się.

@triador Zgadzam się z tym nowym pokoleniem ukraińskich bohaterów, ale nic nam do tego - to sprawa tylko dla samych Ukraińców. Tylko oni mogą się zdenazyfikować. Ale oczywiście gdy denazyfikacja się uda, to super - możemy wtedy mieć dużą nadzieję na uniknięcia drugiego Wołynia (uniknięcia nie wiem, rzezi małopolskiej, rzezi dolnośląskiej). A jak nie, to mam nadzieję że polski i/lub niemiecki rząd zablokuje akcesję Ukrainy do UE.

4196k
na forum od stycznia 2018
/5
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA