DYSKUSJE
Kalendarze z misją. Ich sprzedaż zapewni edukację dzieciom z Ugandy
tomasz
05.01.2022 20:29

pomaganie Afryce nic nie daje, im wiecej pomagamy tym bardziej rośnie przyrost naturalny i tym więcej trzeba pomagac co ponownie zwiększa przyrost naturalny to błędne koło.

tomasz
na forum od listopada 2017
wokol_krosna
02.01.2022 23:26
wyróżnione przez moderatora

Oczywiście, że nie każdy musi pomagać Afryce. Ale czy można porównywać problemy Polski z tamtejszymi? - to zupełnie inna skala. Jeśli za cenę zestawu" kawa i ciastko" można komuś głodującemu zapewnić posilek albo leki, to może jednak warto czasem odmówić sobie jakiejś przyjemności i uratować komuś życie? Albo za wyższą już cenę kalendarza pomóc w edukacji. Możliwości są różne (w Krośnie były np. akcje Wyślij pączka dla Afryki, działają siostry Klawerianki itp). W Polsce też korzystano niegdyś z pomocy z innych państw.

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
hejter
01.01.2022 20:02

Kurnachata masz rację, takie błedne koło. Właściwie Polska wygląda podobnie, wiele osób wykształconych wyjeżdza czy to za lepszą kasą, czy po prostu żeby nie żyć w Państwie rządzonym tak jak jest rządzone. Tyle, że to jest Nasz problem, natomiast tamto to jest ich problem. Wydaje mi się, że Polska posiada na tyle dużo problemów społecznych, że nie musimy wychodzić poza własne podwórko żeby pomagać. Sam czasami pomagam, oczywiście nie wielkimi kwotami, ale pomagam, ale tylko i wyłącznie w Polsce. Nie jestem wielkim patriotą, ale jesli mam wolne środki to wolę, żeby to jakieś polskie dziecko mogło wyzdrowieć, niż martwić się o osoby nie powiązane w żaden sposób z Naszym Państwem.

hejter
na forum od marca 2018
kurnachata
01.01.2022 18:36

Trudna politycznie sprawa. Mocno wyedukowani będą chcieli przyjechać do Europy zamiast prowadzić rodzinne domowe gospodarstwo rolne. Tylko czy Europa ich wszystkich pomieści?

kurnachata
na forum od listopada 2017
hejter
01.01.2022 18:04

Komentarz jest szczery, bezposredni, ale co w nim głupiego? W którym momencie minałem się z prawdą? O takich rzeczach się nie mówi bo to nie ładnie, ale tak to wygląda. Ludzie wpłacają kasę, potem 50-70% idzie na cele danej fundacji, a reszta trafia do "potrzebujących", którzy dalej nic nie robią poza rodzeniem, ponieważ i tak pomoc przyjdzie.

hejter
na forum od marca 2018
kaukaz1
31.12.2021 19:53

Do Hejter@ jak masz pisać głupie komentarze to nie pisz wcale, nie chcesz pomagać nie pomagaj krótka piłka...!

kaukaz1
na forum od grudnia 2017
hejter
31.12.2021 17:56

Niby fajna akcja, ale czy to Polacy zdecydowali, żeby rodzice mieli po 8-10 dzieci? Sory, ale to wystarczy myśleć. Afryka żyje jak w średniowieczu, myślenie o antykoncepcji jak w średniowieczu, a głupi Europejczyk ma być sponsorem? Jak długo jeszcze? Dzieci szkoda, no ale mamy wystarczająco problemów na własnym podwórku.

hejter
na forum od marca 2018
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA
Reklamę wyświetlono 4525 razy