DYSKUSJE
Walka bez brutalności. Jak szermierka kształtuje charakter
45niki45
19.10.2021 23:34
wyróżnione przez moderatora

To prawda ,ta dyscyplina nie jest tania. Mój komentarz dotyczy roku 1961. Warunkiem do zorganizowania sekcji w klubie było wyszukanie osoby, która podjęłaby się zostać trenerem. Taka rozmowa odbyła się z panem Malarskim w obecności prof.Sarapuka oraz Ryśka Kielara na stadionie podczas treningu lekkoatletów.Do rozmowy włączył sie Rysiek i podpowiedział że zna takiego i tu podpowiedział Jana Poprawę .Podał namiary gdzie pracuje ,dodał że gdyby były jakieś problemy to on nam pomoże go namówić.Chodziliśmy w trzy osoby aby Jana zwerbować i wreszcie się udało. Pamiętam pierwsze zakupy sprzętu za otrzymane pieniądze z klubu.To były dresy, a było nas siędem osób.Potem następowała rotacja,jedni przychodzili inni odchodzili. Moja obecność w klubie zakończyła się wyjazdem na studia.Nadmienię że była duża rywalizacja z Orlętami i wygrywaliśmy z nimi o czym świadczą wycinki z ówczesnej prasy.

45niki45
na forum od października 2021
nessuno
19.10.2021 19:33
wyróżnione przez moderatora

Droga 45niki45: szermierka nigdy nie była "tanim" sportem! To dzięki takim pp. jak św. Poprawa, Kielar, Trybus istniała! Gabrycha jest tego kontynuatorem! Wiele ścieżek wydeptał w UM zanim się zlitowali, aby wspomóc tę dyscyplinę i chwała mu za to, że ma siłę i chęc pracy z dziećmi i młodzieżą!

nessuno
na forum od listopada 2017
45niki45
18.10.2021 16:41
wyróżnione przez moderatora

Jedna nieścisłość w artykule. Sekcja nie została przeniesiona do klubu tylko reaktywowana dzięki tylko i wyłącznie (nieskromnie przyznam) mojemu zaangażowaniu i przyjacielskich relacji mojego ojca z panem Malarskim. A dalej to już długa historia z szukaniem trenera ,chętnych do uprawiania dyscypliny, zakupem sprzętu .

45niki45
na forum od października 2021
nessuno
18.10.2021 09:37
wyróżnione przez moderatora

Gabi - tak trzymać! Kultywuj stare dobre tradycje naszej krośnieńskiej szermierki z lat 70-tych. To były piękne czasy! Jest co wspominać

nessuno
na forum od listopada 2017
Tusia1001
17.10.2021 12:47
wyróżnione przez moderatora

Piękny sport dobrze ,ze tradycje są podtrzymywane przez wspaniałych trenerów

Tusia1001
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA