DYSKUSJE
Szkoła dla ludzi wrażliwych. Plastyk ma 40 lat
wacdor
15.01.2020 11:15

przepraszam za literówki

Wacław Kuczma

wacdor
na forum od stycznia 2020
wacdor
15.01.2020 10:40

Gratuluję wytrwałości i dobrej pracy. Bardzo się cieszę, że podczas moje pracy w plastyku w Miejscu Piastowym przyczyniłem się do rozkwitu tej wspaniałej szkoły. Przy współpracy z Kaziem Łachem założyłem bibliotekę artystyczną, sprowadziłęm jak na tamte czasy nowoczesne maszyny i z moją żoną doprowadziliśmy do nadania imienia szkole, imienia Tadeusza Brzozowskiego. To dzięki mojej i Doroty wieloletniej przyjaźni z Tadziem, a później z Jego żoną Basią i synami. Byliśmy także sponsorami wystawy Tadzia i Basi w krośnienskim BWA, razem z uczniami odnawialiśmy sale wystawowe. Sprowadziliśmy do Miejsca Piastowego Teatr "Witkacego". Wielokrotnie z Dorotą byliśmy w Zakopanem namawiając Dziuka do przyajzdu do Miejsca. Zrobili to dla Tadeusza, dla Mnie i Doroty oraz dla szkoły. Szkoda, że zapomina się o tym fakcie. To były piękne lata. Coś tej szkole daliśmy razem z Dorotą. Miała ona świetne relacje z Basią i Dziukiem za co otrzymała podziękowania.

Wiem pamięć zawodzi, ale chyba są jeszcze jakieś osoby pamietające o tych faktach

pozdrawiam. Wacłąw Kuczma, obecnie dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

wacdor
na forum od stycznia 2020
krossi
13.01.2020 14:52

Gratulacje! Kultura, życzliwość i serdeczność wyróżnia Dyrekcję i pracowników tej szkoły. Życzenia kolejnych jubileusz..

krossi
na forum od listopada 2017
nobody997
12.01.2020 23:17

Atmosfera rodzinna ,myśle,ze tak ,wspomniana przez "Jadzia 60"pani Wandzia jest sekretarka i jednocześnie żona Dyrektora Szkoły.

nobody997
na forum od listopada 2017
black_crow
12.01.2020 16:15
wyróżnione przez moderatora

Niecałe 20 lat temu ukończyłem krośnieńskiego plastyka.

Uczniowe tej szkoły zawsze wyróżniali się wsród grup młodzieży siedzącej w ciepłe dni na ławkach krośnieńskiego rynku. Platyk miał niesamowity klimat, kilkudniowe plenery malarsko-rysunkowe w czasie egzaminów maturalnych, całe dnie spędzone w pracowniach malarstwa lub snycerstwa, wyjazdy na wystawy. Aż się łezka w oku kręci.

Pozdrawiam całą kadrę nauczycielką oraz absolwentów i ucznów :)

black_crow
na forum od kwietnia 2019
jadzia60
12.01.2020 12:35
wyróżnione przez moderatora

Miałam to szczęście pracować w Liceum Sztuk Plastycznych w nowym budynku po Przedszkolu" Lnianki"Również moja córka mimo zwolnienia z egzaminów w prestżowej szkole jak Liceum im M Kopernika wybrała właśnie LSP ,gdzie niestety musiała kilka egzaminów zaliczyć .Po LSP bez problemu zdała egzaminy na UM Curii-Skłodowskiej i z wspaniałymi wynikami ukończyła studia na wydziale malarstwo i rzeźba z przygotowaniem równiez pedagogicznym . Gratuluję panu Dyrektorowi ,pani Wandzi ,prowadzącej sekretariat i gronu pedagogicznemu wysokiego prestiżu szkoły.

jadzia60
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA