DYSKUSJE
Podatek od nieruchomości idzie w górę. „Niewiele ponad inflację”
kornik_drukarz
07.01.2020 18:20

I teraz jeszcze po pupie dostaną blokersi. Skończy się kozakowanie i opowiadanie głupot , że to mieszkańcy domów przywożą im śmieci. Macie teraz zamknięte śmietniki, a zobaczycie, jak się płaci stawkę razy 4 , i co to jest sortowanie. Odpowiedzialność zbiorowa . Pozdrawiam przeciwników spalarni i mieszkańców bloków. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Dobrej Zmiany hahahaha

P.s. już za niedługo zaczniecie również oszczędzać światło , żeby wam na miskę ryżu w portfelu zostało

kornik_drukarz
na forum od września 2019
shadow1965
07.01.2020 09:38

lonewolf

Albo dostosować do potrzeb mieszkańców (miejsca pracy z dobrymi zarobkami, mieszkania, hotele robotnicze) albo zrobić z Krosna skansen. Nie czarujmy się - popatrz na ceny najmu, mediów, kosztów utrzymania, żywności itp.) porównaj to z dochodami osób po szkołach - (przeważnie najniższa krajowa) i sam oceń czy ci ludzie zostaną w Krośnie, założą rodziny, będą pracować i mieszkać. Wniosek jest jeden pozwolę Ci go wyciągnąć samemu. Krosno zaczyna być jednym wielkim domem starców... tylko personel czyli młodzież i znaczna część osób w wieku produkcyjnym tak do ok 40-45 lat - już z Krosna wyjechała. Kto zaopiekuje się rodzicami i dziadkami?

Skoro jest CDS, Etnocentrum, mnóstwo zabytków, Park Kulturowy Wzgórze Staromiejskie, i drugi ma powstać na obszarze: Krakowska, Lewakowskiego, Tysiąclecia, Naftowa, Magurów, Mielczarskiego, Wyzwolenia, Wolności i Wróblewskiego... to może od razu postawmy Domy Starców, DPS-y, ściągnijmy personel z ukrainy, ogłośmy Krosno skansenem i będzie po kłopocie.

shadow1965
na forum od listopada 2018
lonewolf
07.01.2020 00:23

shadow1965 - Czyli co ? Wyburzyć.....

lonewolf
na forum od listopada 2017
pesaro
06.01.2020 10:47

Może zamiast dobrych dróg Miasto wybuduje kolejny skansen typu Etnocentrum dla swoich pociotków.

pesaro
na forum od listopada 2017
shadow1965
05.01.2020 01:05

dariuszek

Nie ma leszcza. Nie ma odwrotu. To miasto przegrało. Najlepsze czasy i rozwój ma już za sobą... przy takich władzach miasta, przy tak niekompetętnych i niefrasobliwych włodarzach i przy tak nietrafionych inwestycjach jakikolwiek haracz - tak nie bójmy się użyć tego słowa - Krosno musi się zwinąć. Zarobki są zbyt małe w stosunku do potrzeb. Ludzie zastanawiają się nad każdym złamanym groszem jag go wydać żeby starczyło do tego przysłowiowego pierwszego. Ludzie nie wydają to sklepy nie zarabiają, sklepy nie zarabiają - padają. Młodzi po ukończeniu edukacji wyjeżdżają za chlebem, mieszkaniem, karierą, lepszym życiem itp. Bo jakie tu mają perspektywy? Żadne. Praca za minimalną i mieszkanie z rodzicami? A może wynająć... tylko gdzie jak jest ta minimalna pensja? Świat się otwiera na młodych, zdolnych, wykształconych... a nawet na tych silnych i głupich. Co zdrowy silny człowiek może szukać w tym mieście? Na co dobrego może liczyć jak nie ma tzw. "pleców?" Na nic. Jestem ciekaw czy nasi radni tak samo gospodarują własną kasą jak kasą budżetu miasta.

Dla mnie to wszystko jedno. Jestem na rencie, choruje, swoje odpracowałem i nie będę się drugi raz szarpał "o lepsze jutro". Bo dla mnie nie ma lepszego jutra... teraz czas na młodych odbudujcie te fabryki co były... huty, lnianki, fabosy... albo świat wita Was absolwenci 500+.

shadow1965
na forum od listopada 2018
dariuszek
04.01.2020 22:13

shadow1965

Może to głupie ale dla mnie ważne bo obecna ekipa nie ma pomysłu na Krosno. Teraz wraca problem spalarni i tego co nie chcą inne samorządy ma mieć Krosno. W Rzeszowie jest nowoczesna spalarnia i .... naprawdę śmierdzi. Mamy już CDS do którego dopłacamy oraz nowy pomysł Etnocentrum. Żeby miasto się nie zwijało trzeba obniżać podatki, nawet te małe.

dariuszek
na forum od listopada 2017
shadow1965
04.01.2020 11:04

dariuszek

Czy to ważne którym radnym brakuje na "ośmiorniczki?" Ci co mają byli przeciw a ci, którym brakuje byli za. Tak czy siak oskubany zostanie mieszkaniec bo chociaż podwyżki dla właścicieli mieszkań są groszowe to już dla firm i sklepów są znaczne i uderzą w każdego konsumenta - chyba że zaczniemy kupować przez internet... wtedy koszt magazynu nie musi być duży, może mieć małą powierzchnię i nie musi zatrudniać wielu pracowników.

shadow1965
na forum od listopada 2018
dariuszek
04.01.2020 10:47

Panie Krzanowski jacy radni byli za podniesieniem podatków jacy przeciw a może Pan nie ma tych informacji.

dariuszek
na forum od listopada 2017
gauss
04.01.2020 00:54

Prezydent Przytocki z Klubem Samorządowym i Platformą Obywatelską z łatwością krytykują rząd, a sami z WIELKĄ OCHOTĄ podnoszą lokalne podatki ! zamiast je obniżać ! Podwyżka podatków spowoduje kolejne upadki małych firm i punktów...

budżet miasta wynosi teraz około 380 mln...

dług wynosi około 300 mln...

no, ale przekaz jest TAKI A NIE INNY ...

gauss
na forum od listopada 2017
krzys
03.01.2020 21:04

A gdzie jest mój kochany KOD ???? Dlaczego nie robią pikiety pt. Obniżyć podatki.......

krzys
na forum od sierpnia 2018
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA