FORUM
Wypadek na Podkarpackiej. Zderzenie czterech pojazdów
person LoloBolo
09.07.2019 08:31

mscgs24 masz rację, zresztą nie tylko to skrzyżowanie jest "zepsute" na etapie projektu, to samo dotyczy np. wyjazdu z Tysiąclecia w prawo.

Ciekawe jak po przebudowei będzie rozwiązany zjazd do Fiata/Unimetu, Mam nadzieję że tylko od jednej strony beż żadnych lewoskrętów/przełączek.

person
LoloBolo
na forum od listopada 2017
star
person Lukii
09.07.2019 08:01

Do redakcji @K24. Używajcie poprawnego nazewnictwa. Stara obwodnica juz dawno zmienila swoje znaczenie. Po Was później ludzie powtarzaja. Niech sie ludzie uczą. Nie obwodnica tylko trasa srednicowa -"średnicówka" tak się mówi w całej Polsce na takie drogi jak DK28 w Krośnie.

Pozdrawiam!

person
Lukii
na forum od listopada 2017
starstar
person Maniack_1211
08.07.2019 20:24
done wyróżnione przez moderatora

jeszcze niech krosno przekaze kase na przejscia dla pieszysz ( kładki nad jezdnią)wieksze bezpieczeństwo ) napewno ich koszt sie zwroci, jesli policzymy koszty akcji ratunkowych, podczas kolizji.

person
Maniack_1211
na forum od listopada 2017
person mscgs24
08.07.2019 15:06

Odnośnie skrzyżowania Zręcińskiej z Podkarpacką... Tylko ułomny umysłowo pożal się Boże architekt mógł w taki sposób zaprojektować to newralgiczne skrzyżowanie. Swoją drogą ciekawe z kim podzielił się kasą za ten projekt. Dla wyjaśnienia: Zestaw pojazdów ciężarowych chcąc wyjechać ze Zręcińskiej, aby prrawidłowo pokonać wyjazd na podkarpacką w stronę Jasła, musi zająć część pasa dla jadących w Pużaka lub przejechać po krawężniku z sygnalizacją światlną, podobnie wjazd na Zręcińską z Podkarpackiej od strony Jasła.Takie skrzyżowanie dojazdowe do "Strefy inwestycyjnej/ekonomicznej" mógł zrobić tylko nieuk i to za łapówkę.

O ile zestaw 16,5m jeszcze może sobie poradzić bez większych kompliacji, to tzw "tandem" 18,75m czy dłuższy, ma już sporo większy problem, a co za tym idzie, niszczy krawężnik rozdzielający pas wyjazdowy z wjazdowym na Zręcińską lub musi zajechać drogę wyjeżdżającym z Pużaka w kierunku Czajkowskiego, którzy ruszają w tym samym czasie. Mimo, że są kamery na skrzyżowaniu, to nikogo w UM to nie interesuje. Dlaczego? Bo dali w łapę, albo wzięli w łapę za taki bubel i muszą siedzieć cicho.

Pas jezdni i lewoskręt, który nie jest wydzielony na Podkarpackiej (przy salonie FIAT i firmie UNI-MET) to kolejny bubel urzędników, tak jakby w tym miejscu nie można było zrobić azylu, kosztem choćby zabrania po pół metra pobocza, a przecież ta droga, była robiona stosunkowo niedawno.

Ale tak to jest, za robotę biorą się ludzie, nie mający kompletnie pojęcia o tym za co się biorą.

person
mscgs24
na forum od listopada 2017
star
person Endrju89
08.07.2019 14:28

@profWiktorTraktor - Oj ciekaw jestem czy Ty tak wszystko mówisz zawsze poprawnie. TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1], „Międzynarodowy Transport Drogowy”), tir – w znaczeniu potocznym, ciężarówka. Zapytaj się kogoś o "Ciągnik siodłowy" to założę się że większość by nie znała odpowiedzi co to jest a TIR ? to i dziecko wie, zresztą w polsce tak się to przyjęło, koniec, kropka.

person
Endrju89
na forum od listopada 2017
star
person profWiktorTraktor
08.07.2019 13:37

Co to jest "tir" ?

Proszę o poprawne i zrozumiałe wyrażanie się.

person
profWiktorTraktor
na forum od listopada 2017
FORUM TWOJE KONTO
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
phone 13 493 44 44
REKLAMA