DYSKUSJE
Ponad 150 worków śmieci. Podsumowanie sprzątania w weekend
wed
03.04.2019 18:44

Pozostaje tylko podziękować. Dużo dzieci na zdjęciu - to cieszy. Z drugiej strony ta ilość śmieci przeraża. Ile jeszcze jest u nas matolstwa. Przy tak dobrze obecnie zorganizowanej zbiórce śmieci trzeba być naprawdę tępym burakiem żeby wyrzucać śmieci w krzaki.

wed
na forum od listopada 2017
wokol_krosna
03.04.2019 17:09
wyróżnione przez moderatora

Bardzo dobra akcja. Ale można pójść jeszcze krok dalej, nie tylko sprzątać, ale pokazywać, jak zmniejszać wytwarzanie śmieci.

Np rozdawać materiałowe, trwałe  torby na zakupy zamiast jednorazowych platikowych reklamówek. Propagowac w sklepach możliwość zakupienia towarów spożywczych do własnych opakowań zamiast do plastikowych woreczków. Albo  postawić w centrum dzielnic mlekomaty, w których można sobie kupić mleko do szklanej butelki, zamiast kupować wykorzystywać plastikową. Itp.

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
zawszeiwszedzie
03.04.2019 15:39

dupo gnioty  z urzędu wybrani na zasadach sprawiedliwych reguł  może raczą przekazać nie odpłatnie worki i podejmą się utylizacji tych smieci ,czy nie ? a może  przekracza  to ich kompetencje

zawszeiwszedzie
na forum od listopada 2017
lopez99
03.04.2019 15:33

Te 150 worków śmieci to są przywiezione przez RKR-y to oni przywożą śmieci do miasta!!!!

bo myśla,że ludzie w mieście maja wszystko za darmo!!!

lopez99
na forum od listopada 2017
maniek75
03.04.2019 14:28

Obniżyć pensje przytockiemu i ficowi, zatrudnić ludzi do sprzątania !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co to ma być ??? Na jakiej podstawie "zatrudniono" dzieci do sprzątania ??? GDZIE INSPEKCJA PRACY ?????????????????????????

maniek75
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
03.04.2019 13:11
wyróżnione przez moderatora

Często słyszymy "wreszcie ktoś!" albo "niech ktoś inny sprząta!" "dlaczego ja? skoro nie śmiecę". Miasto śmieci. No i co z tym zrobimy? Będziemy się tym przechwalać?

Wreszcie tym "kimś" możemy być my wszyscy. Zbiorowa odpowiedzialność. Za siebie oraz wszystkich. Fakt, że ty celowo nie śmiecisz, nie znaczy, że jesteś bez winy. Robisz więcej pielęgnując tę postawę "nie mogę nic zrobić", "to nie moje", odwracając wzrok, nie zwracając uwagi. Jeżeli w nieskończoność będziemy od siebie odsuwać problemy, które są wokół nas tak blisko, że aż boli, śmieci wrośnięte w nasze środowisko życia, to jacy się staniemy? Nieuczciwi, niechlujni, nadal reaktywni (niech leży, to nie moja sprawa, jest brudno bo inni nie sprzątają), nierzetelni, leniwi, bez wyobraźni, ograniczeni "stąd-dotąd". To obowiązek każdego, nie tylko w pracy, kiedy nam za to płacą.

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
kurnachata
03.04.2019 12:02
wyróżnione przez moderatora

Krosno Miasto śmieci i nie jest to stwierdzenie wzięte pochopnie tylko z artykułów portalu.

kurnachata
na forum od listopada 2017
krzys16
03.04.2019 11:01
wyróżnione przez moderatora

Wreszcie ktoś pomyślał o naszym mieście, a już myślałem że utoniemy w śmieciach. Takie akcje są bardzo potrzebne, warto je nagłaśniać na wszystkie sposoby w internecie i na plakatach na mieście. Ja sam chętnie się przyłączę, jeśli będzie akcja sprzątania niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Pozdrawiam wszystkich którym leży na sercu , aby nasze miasto było czyste ! :)

krzys16
na forum od listopada 2017
ortodoks
03.04.2019 10:45
wyróżnione przez moderatora

Dobra, solidna praca dla społeczności lokalnej, dla zachowania przyrody w lepszym stanie.Popieram i polecam innym aby zwracali uwagę na nieśmiecenie, nie branie opakowań jednorazowego użytku w sklepach, aby segregowali odpady wg obecnych standardów (a te są niezłe).

ortodoks
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA