DYSKUSJE
W Krośnie zrobisz już magistra. Od lutego nowy kierunek na PWSZ
look7
21.01.2019 18:37

I jeszcze za 2 netto :). Nie no jak szef jest dobry i widzi, że pracownik się stara i jest niezastąpiony to sypnie groszem.

look7
na forum od listopada 2017
look7
21.01.2019 18:33

Od pracownika oczekuje sie kompetencji miękkich, szczególnie w małych firmach. Co to kran naprawi i umie obsługiwać Excela. Mi to w sumie pasuje :).

look7
na forum od listopada 2017
look7
21.01.2019 18:30

Każdy jest kowalem swojego losu. Szczerze to ostatnio szukałem pracy i o dziwo miałem kilka bardzo dobrych ofert. Nie wiem, czy wybrałem najlepszą. Czas pokaże. Czasem może pieniądze nie są najważniejsze.

look7
na forum od listopada 2017
look7
21.01.2019 18:29

Pani Agnieszka super. Tak trzymać. Co do pracy w Krośnie i okolicy. Hm. Może nie jest źle. To zależy, ale jeżeli firmy szukają pracownika od wszystkieogo za 2,5 tys. zł netto to, a nawet za mniej, chociaż może jak sie sprawdzisz to dostaniesz te 2,5, ale masz robić wszystko od pracy na produkcji po pracę przy biurku. Wiadomo pracownik nie może siedzieć. Nie boję się wyzwań i lubię taką robotę, ale to jest robota jak sie sprawdzisz na 3 netto, a nie niecałe 2. Ja osobiście nie mam magistra ani inżyniera, więc nie mogę się chwalić i wymagać niewiadomo jakich zarobków, choć liczy sie też doświadczenie i wiedza, a ja lubię zdobywac wiedzę na własną rękę. Taka książkowa i na uczelni też się przydaje.  I bez tego ostatnio miałem ciekawe oferty, a w Krośnie na PWSZ-cie są ciekawe kierunki, żeby zdobyć zawód :). Tylko czas i pieniądze :) i wyrozumiały szef. 

look7
na forum od listopada 2017
triador
19.01.2019 21:14
wyróżnione przez moderatora

Nie ma co narzekać. Naprawdę w Krośnie nie jest źle. Budżet miasta Krosna (47 tys. mieszkańców) w 2019 roku to 368 mln złotych. Sanok z Jasłem mają razem nieco ponad 320 mln zł przy liczbie mieszkańców większej od Krosna o około 25 tysięcy. Budżet Gdańska (560 tys. mieszkańców) nieco ponad 3 miliardy zł. Zatem na 1 mieszkańca Gdańska przypadnie rocznie średnio 5,5 tysiąca złotych, a dla mieszkańca Krosna średnio ponad 7,5 tysiąca złotych.  W Jaśle jest to około 4,3 tysięcy złotych w Sanoku podobnie. Naprawdę nie ma co narzekać tylko wziąć się do roboty, żeby w Krośnie było jeszcze lepiej.

triador
na forum od listopada 2017
korwinista
18.01.2019 18:56

Uslugi i małe średnie firmy to zawsze były wzorem likwidowania gospodarki, tylko trzeba trochę się orientować, a nie łykać papkę medialną.

Przemysł do nas wróci, bo ci co robili na nas wzbogacili się i to my będziemy niedlugo robić na nich.

korwinista
Konto zablokowane
ciekawykrosnianin
18.01.2019 16:54
wyróżnione przez moderatora

No tak, najlepiej siedzieć i narzekać, że "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem". Jakoś mi się udało parę lat temu po PWSZ znaleźć dość dobrą pracę i to w Krośnie. Ostatnio zmieniałem robotę i to praca znalazła mnie, a nie ja ją.

PS. Pozdrowienia dla p. Agnieszki - super wykładowca, właściwa osoba na właściwym miejscu!

ciekawykrosnianin
na forum od listopada 2017
gohan27
18.01.2019 12:05
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Wpis poniżej pewnego poziomu
gohan27
na forum od listopada 2017
zbych
18.01.2019 09:27

"- Studia magisterskie są odpowiedzią na zapotrzebowanie regionalnej gospodarki, poszukującej wykształconych specjalistów, przygotowanych do pracy w zakładach produkcyjnych i usługowych, ośrodkach naukowo-badawczych czy firmach projektowych i doradczych - podkreślają władze uczelni       ."  Moi drodzy młodzi  uczeni-targowica i   roznoszenie  ulotek- albo  zmywak-nie  wymaga  aż takich  kwalifikacji.Gdzie  i  jakie mjejsca  pracy  powstały  w ostatnim  czasie  np   w 2018r??

zbych
na forum od listopada 2017
kurnachata
17.01.2019 23:13
wyróżnione przez moderatora

Kto by pomyślał, zawsze wzorem nowoczesnego kraju były usługi i małe średnie firmy a obecnie faktoria, produkcja i kierunek inżynieria produkcji nawet w krosnie. 

kurnachata
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA