DYSKUSJE
Odbiór śmieci będzie droższy, a ich segregacja dokładniejsza
jolka101010
11.01.2019 12:35
wyróżnione przez moderatora

Wcale nie jestem "mniej świadomym mieszkańcem" nie chciałam i nie chce spalarni śmieci. Czemu obrażacie ludzi???? Poczytajce troche;/ I tak powietrze jest tragiczne a tu nam jeszcze chcą narzucić spalarnie.  Jest spalarnia w Reszowie i nie potrzebujemy kolejnej w Krośnie tym bardziej , ze w Jedliczu też jest spalarnia. Wole więcej zapłacić i być zdrowszym. Trzeba postawić na segregacje- ci co nie segregują podnieść jeszcze bardziej opłaty i wtedy ich to smusi do segregacji. Fajnie gdyby też sprawdzano, czy faktycznie oddają worki z plastikiem. Bo mój sąsiad niby segreguje ale nigdy plastików nie wynosi - woli je spalić na ognisku i w piecu.

jolka101010
na forum od listopada 2017
Erfitz
11.01.2019 12:30
wyróżnione przez moderatora

Ta podwyżka to jest jakieś nieporozumienie w stosunku do tego co otrzymujemy. Widzę, że osiedle Markiewicza ma problem, ale jednak wiekszość osiedli ma śmieci zabierane regularnie. Co niestety nie dotyczy gospodarstw jednorodzinnych. Śmieci mieszane raz na 2 tygodnie, plastiki raz na miesiąc, szkło raz na 2 miesiące. A gdzie przepraszam my mamy te wory trzymać? W lecie smród taki, że kosmos. A jak ktoś ma dzieci malutkie i pampersy to porażka. A teraz odpady kuchenne co dwa tygodnie??? To żart jakiś? Jestem mega fanem recyclingu ale takie warunki sa po prostu nie do zaakceptowania! I to za takie pieniądze!!!

Erfitz
na forum od listopada 2017
CHRIS
11.01.2019 12:22

Super. To taka dobra zmiana w nowym roku.... nic tylko się wymeldowac z tej prowincji. 

CHRIS
na forum od listopada 2017
tytan904
11.01.2019 12:22

Mieszkam w bloku zawsze segreguje kazdy woreczek i papierek, od teraz PIE..... laduje wszystko do jednego wora:)

tytan904
na forum od listopada 2017
Endrju89
11.01.2019 12:14
wyróżnione przez moderatora

Niestety to czego nie dadzą rady spalić w piecu ląduje w osiedlowych kontenerach. Za takie podrzucanie śmieci powinna być kara 500 zł i miesiąc robót społecznych na wysypisku śmieci przy segregacji i od razu by się odechciało jednemu z drugim. 

Endrju89
na forum od listopada 2017
kilauke
11.01.2019 12:07
wyróżnione przez moderatora

A czy jest możliwość realizacji budowy bloku energetycznego pomimo bezpodstawnego sprzeciwu lokalnych pieniaczy oraz odgórnych decyzji niekorzystnych dla Krosna, przykładowo ze środków własnych miasta lub ze wsparciem inwestorów, czy jednak jeteśmy skazani na Rzeszów? Biorąc pod uwagę koszty ponoszone przez Miasto oraz korzyści jakie niosłaby ze sobą budowa, inwestycja ma możliwości bardzo szybko się zwrócić.

kilauke
na forum od stycznia 2019
niedlazdrajcow
11.01.2019 10:47
wyróżnione przez moderatora

Na Markiewicza pojemniki segregacyjne sa tak zawalone i zadko oprozniane ze nie ma opcji jak wyrzucic plastik szklo do zwyklego kontenera,po za tym jest znaczna wiekszosc wiesniaków którym nawet nie chce sie podniesc glupiej pokrywy kontenera tylko pierdyknie pod kontener jak by my tak klapa miala reke up..ć

niedlazdrajcow
Konto zablokowane
maciogacio
11.01.2019 09:57
wyróżnione przez moderatora

Na osiedlu Markiewicza to codzienny widok.  RKR-y a nawet RBR wyrzucają masowo worki ze śmieciami do kontenerów osiedlowych. Jeszcze kilka m-cy temu odbywało się to wieczorem lub nocą. Teraz już na beszczelnego nawet w obecności Pań sprzątających osiedle. Stąd wzrasta ilość śmieci na osiedlu co przekłada się na podwyżki oplat. Często widzę jak odpady przywożą firmy budowlane i pizzernie.

Niektóre osiedla mają zabudowane place z kontenerami na odpady zamykane na kluczyk. Może jest to dobre rozwiązanie by ograniczyć działalność tych KUKUŁEK.

maciogacio
na forum od listopada 2017
bylywojt
11.01.2019 09:56

Jak myślicie krośnioki, czy te kolejne podwyżki nie zachęcą do spalania odpadów w przydomowych kotłach.

Smok przybierze na sile.

bylywojt
Konto zablokowane
triador
11.01.2019 09:47
wyróżnione przez moderatora

Dziesiątki razy widziałem fajne fury zajeżdżające pod śmietnik pomiędzy Magurów 3 a 5.  Następnie delikwent otwierał bagażnik i kilka ogromnych worów pakował do śmietnika. Naprawde biedaczyny z willi nie stać was, tylko podrzucacie nam śmieci? Może trzeba zainstalować kamerkę? Myślę, że miasto sporo by zarobiło na karach za nielegalne podrzucanie odpadów. Mam dość płacenia za śmieci tych biedaczyn willowych.

triador
na forum od listopada 2017
/6
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA