DYSKUSJE
Czy Krosno ciągle jest bogate? Sprawdź najnowszy ranking
jeger
09.08.2018 00:25

józek,czerwonogęby matole spierdalaj:)

jeger
Konto zablokowane
paragraf1
08.08.2018 14:51

Edytko Gonet nie siej Pani propagandy !

paragraf1
Konto zablokowane
janek85
07.08.2018 15:38

Iker niestety JA nie znalazłem pracy w swoim mieście Jaśle. Nie pracuje w budżetówce ( bo tyle bym tam nie zarobił na ciepłym stołku). Z resztą to nie dla mnie. Pracuje w handlu w jednej z krośnieńskich  firm.  Mam 2500 zł netto plus premie czasem i 2500 zł. Wcześniejsze moje prace w krośnieńskich firmach były też powyżej 2000 netto. + premie srednio 1000-2000 zł.  Da się wyżyć zwłaszcza że w Jaśle małe koszty utrzymania za mieszkanie i nie musze nigdzie wyjeżdzać.

janek85
na forum od sierpnia 2018
Iker
07.08.2018 14:55

janek85 .Niektórym nie dogodzisz nigdy i nie ma co wyjeżdżać z rankingami , sam wypełnianiam sprawozdania do GUSu więc tego nie będe komentował .Jeżeli chodzi o zamożność miasta , ciężko jest powiedzieć bo to tylko statystyki , podałem przykład zawalonych parkingów -to  żle bo tam kupują najtańsze rzeczy , no to wystarczy popatrzeć po autach , coraz nowsze i lepsze , na raty i kredyt , ale nowsze .To ,że Polak lubi sprowadzone bo nie będzie przepłacał to inna sprawa , moim zdaniem nie jest żle staram się nigdy nie narzekać , no i nigdy nie pracowałem i nie będe pracował w budżetówce .

Iker
na forum od listopada 2017
janek85
07.08.2018 13:20

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.ak(...)

hamforash89 zgadza się Krosno jest na 45 miejscu w Polsce.  Ale jesli porównać to do innych miast na Podkarpaciu to nie wygląda to już tak źle. Dla porównania jak Krosno się ma w województwie podam kilka miast:(Przemyśl 5 miejsce , Sanok 6 , Jasło 9 , Jarosław 11) - tam jest nieciekawie, Mielec 29, Radom 36, Dębica 51...

janek85
na forum od sierpnia 2018
Shemhamforash89
07.08.2018 01:34

Polska Akademia Nauk w 2017 roku opublikowała listę 122 polskich miast którym grozi zapaść spoleczno-gospodarcza. Krosno znalazło się na 45 miejscu.  Co nam z tego lotniska jak Krosno to miasto emerytów.  Młodzi ludzie wyjeżdżają stąd najszybciej jak mogą bo to nie jest miasto dla młodych ludzi.  Nie ma nawet dobrego klubu w którym można by było sobie potańczyć.  Nie mówiąc już o tym,  że jedyna praca jaką można tu dostać to słabo płatne prace dla roboli.  Poza tym żadnych atrakcji i same kościoły.  Do tego miasto o godzinie 23 zamiera.  puste ulice,  zero ludzi i jedynie jakieś auto, które przejedzie raz na jakiś czas.  Co z tego,  że jest lotnisko,  skoro miasto nawet nie próbuje zatrzymać tu młodych ludzi.  Jedynym plusem jaki widzę jest to,  że jest tu bardzo bezpiecznie.  Bez strachu można iść na spacer w środku nocy i mozna być pewnym,  że włos nam z głowy nie spadnie.  Wszystko wskazuje na to,  że pod koniec XXI wieku Krosno będzie miastem wymarlym.  By to zmienić należałoby nie tylko zatrzymać młodych Krośnian, ale stworzyć innowacyjny projekt,  który będzie do Krosna ściągał ludzi z całej Polski bo stworzy dobrze płatne i atrakcyjne miejsca pracy.  Ponadto trzeba odciąć kościół od wpływu na decyzje władz miasta

Shemhamforash89
na forum od listopada 2017
janek85
07.08.2018 00:09

"edi09" Wtrące się w dyskusję i nie zgodze się. Jestem z Jasła i w uwież mi Krosno w porównania do Jasła ma dużo do zaoferowania dla młodych. Macie piękny rynek w weekendy tętniący życiem, fajne kimatyczne knajpki, restauracje, kawiarnie jest fajny klimat. Widać turystów w Krośnie a w Jaśle nie widać czegoś takiego nawet nie ma jednego hotelu  3 gwiazdkowego a w Krośnie jest kilka  3 i 4 gwiazdkowych. To o czymś świadczy. Jasło ma szary bury rynek nic się tam nie dzieje oprócz spalin i samochodów przejeżdzających przez środek.  Nie ma normalnej dyskoteki trzeba jechać gdzieś do wiosek pod Jasło albo...do Krosna  Nafta , Wyszynk, K15,  kiedyś Argagedon, Geneza. W Krosnie macie fajne imprezy promujace miasto: karpackie klimaty, galicja blues festival, young art festival, zawody balonowe, pikniki lotnicze, rajdy, moto show na lotnisku. Przede wszystkim w Krośnie macie 3 kina w tym multiplex Helios  i dom kultury RCKP gdzie przez cały rok odbywają sie koncerty gwizd sa wystepy teatralne i  kabarety. Krosno ma fajny kompleks otwartych basenow oraz 2 kryte baseny(zawsze jest miejsce), skate park, park linowy i najwieksza w regionie profesionalna sciankę wspinaczkową! W Jasle jest jedno kiepskie kino, a ścianka spinaczkowa jest dla 12 latków no i jest jeden basen kryty który kiedyś przeciekał.  Krosno ma kilka galeri w tym jedną dużą nowoczesną galerię Vivo a Jaslo niefunkcjonalną małą Galerię Jasło... nic wiecej... W Krosnie macie dużo tras rowerowych i jak zauważyłem na chodnikach wydzielone ścieżki rowerowe jest nawet miejska wypożyczalnia dla turystów...a w Jaśle nie ma nawet 1 m...!!! trasy rowerowej i brak  wypożyczalni! W Krosnie jest nowoczesny stadion lekkoatletyczny z całą infastruktura, kortami tenisowymi, bieżnią jest nowoczesna halakrosno. A Jasło ma stary stadion miejski z błotem jak dobrze popada deszcz. Dalej mam wymieniac? Co do ofert pracy w Krośnie jest ich przynajmniej 3x wiecej niż w Jaśle. Nie wypowiadam się na temat płacy ale samo to pokazuje jaka jest rożnica między tymi miastami. Cudze chalicie swego nie znacie.

janek85
na forum od sierpnia 2018
keerf
06.08.2018 22:48

Podatki się nie zmieniły ale podniesione wszystkie opłaty na które miasto ma monopol z których to opłat kasa płynie do tego jednego wielkiego worka.

Stawki się wiele nie zmieniły ale co z tego jak wyliczenie się zmieniło i miasto tak zakombinowąło, że ludzie płacą teraz 3xwięcej niż dawniej za tą samą nieruchomość.

Kasa więc nieźle płynie.Mieszkańcy zamożni....

keerf
na forum od listopada 2017
pajop
06.08.2018 22:20

Przestancie sie juz targowac o to czy Krosno jest w czymś lepsze od Jasła czy Sanoka bo to dokładnie tak jakby bezdomni się ze sobą spierali o to, ktory z nich ma ładniejszy karton! Prawdę zakłamywac mozna, ale fakty są takie, że jesteśmy jednym z najbiedniejszych regionów jednego z najbiednieszych krajów UE. Zyjąc w tej enklawie i nie mając porównania ze światem większość żyjącyh tutaj nawet nie wie jak ten świat nam ucieka, a "optymistyczne" artykuły i statystyki mydlą oczy naiwnym mieszkańcom. Checie wierzyć to wierzcie, tylko skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle? 

pajop
na forum od listopada 2017
BlondaS
06.08.2018 20:17

Endrju89  również mogę zadać to samo pytanie Tobie co takiego zrobiono w Rzeszowie bez dotacji unijnych?? Tak jestw każdy m mieście w Polsce. Wiekszość inwestycji jest dzieki jakimś tam dotacją ale jednak miasto też musi mieć swój wkład własny. Popatrz na budżet Krosna jest wiekszy niż Sanoka i Jasła razem! Wiesz dlaczego? bo w Krośnie jest wiecej firm, przedsiebiorstw co w Jasle i Sanoku RAZEM. Te małe firmy,przedsiebiostra to krośnieńska siła. Popatrz Krosno ma 46 tys mieszkańców i obecnie niecałe 3% bezrobocia. Poza tym do Krosna dodatkowo dojeżdza codzienie z poza miasta ok 15 tyś ludzi! Był ranking GUS jakiś czas temu z 2016-2017 roku. Rownież Krosno jest bardzo wysoko 2 miejsce w województwie ludzi dojeżdzających do pracy.

Świat jest otwarty.  A problem wysokości zarobków jest w całej Polsce. Sami godzimy się za takie pieniądze pracować sami uczymy pracodawców takich wynagrodzeń. Ludzie wyjeżdzają za pracą za granicę z najwieklszych miast Polski.  Możilwe że przez nie udane Twoje życie zadodowe jesteś bardzo zaślepiony i negatywnie nastawiony na wszystko co się dzieje w mieście.

BlondaS
na forum od listopada 2017
/4
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA