DYSKUSJE
Rewolucja na wysypisku. W przyszłości zapłacimy mniej za śmieci, na razie będzie podwyżka
mlody
29.12.2017 11:22

charlotta masz racje czas zmiany moze powstana wtedy miejsca pracy 

mlody
Konto zablokowane
grzes1979
28.12.2017 20:00

Dodac chce jeszcze tylko to do mojego poprzedniego komentarza,ze ludzie na ul.Wiklinowej nie maja dojazdu do domow bo droga blotem uslana i byly pisane podania petycje itd. Bez skutku. A 65 milionow pojdzie na cos co jako chocby w to bloto ktore w dojazdy do domow maja nie bedzie wykorzystane. 

grzes1979
na forum od listopada 2017
charlotta
28.12.2017 17:58

Pan Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna od 2002 roku.Pan Janusz Fic, Prezes MPGK od 2004 roku.Przypomnę tylko, że w 2009 roku Prezes MPGK tłumaczył podwyżki wody i ścieków wzrostem kosztów, w tym podwyżkami, które musiał dać załodze. Opłaty wzrosły wtedy o 14%.Systematycznie Prezes od lat zapowiada (Internet nie zapomina), że uciążliwości zapachowe z okolic śmietniska znikną. Nooo, moi drodzy Białobrzerzanie :) coś mi się widzi, że jak te śmieci z regionu zaczną do nas spływać, to i wy też, wraz z tym odorem, popłyniecie.A do pozostałych czytających - uważam i wy też pomału zacznijcie do tej decyzji dojrzewać, że już czas na zmiany. Zmiany stołków.

charlotta
Konto usunięte na prośbę użytkownika
grzes1979
28.12.2017 07:28
wyróżnione przez moderatora

Szanowni mieszkancy,Rado miasta Krosna,inwestorzy. Czy nie lepiej te pieniadze z funduszy unijnych 65milionow zainwestowac w automaty na butelki,puszki i butelki pet??? Narod niemiecki od dawna to posiada i praktykuje euro centowki wyplaca. Do tego jeszcze dodam,iz nie ma sie gdzie na miescie zalatwic tzn. swojej potrzeby fizjologicznej bo jak sie jest niedaleko szalet to ok a z ul.Powstancow na Podwale jest spory dystans, a toj toje byly dla firm remontujacych elewacje blokow,nastepna sprawa to zalatwianie potrzeb pupili na trawnikach i chodnikach,oraz brak reakcji na to sluzb mundurowych.

Ps: Powrocmy do opakowan szklanych zwrotnych.

Wnioski wyciagcie sami.

Szczesliwego Nowego Roku 2018.

grzes1979
na forum od listopada 2017
Shadow
28.12.2017 06:38

braj_aw

Chyba masz rację... muszę się wrócić do szkoły ale takiej dla dyplomatów i polityków.

Taki jak ci powie spier... to aż poczujesz fascynację zbliżającą się podróżą. Wtedy zrozumięm, że taniej jest drożej - są na to nawet wymierne dowody.

Tacy politycy czy dyplomaci mogą powiedzieć Ci, że jesteś "mordą zdradziecką" i pochodzisz z "gorszego sortu polaków" a poparcie dalej im rośnie.

Dla mnie to jest dziwne i dlatego postanawiam zapisać się do "ich" szkoły bo też bym tak chciał. :)

Shadow
Konto zablokowane
kupieagd
28.12.2017 04:46
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: ogłoszenie
kupieagd
na forum od listopada 2017
braj_aw
27.12.2017 21:03

Shadow.....No chyba musisz iść do szkoły.Koniecznie tej  "po refomie"  oni właśnie tak uczą że nie tylko Ty,ale ja i wielu tego nie rozumie."zapłać drożej - abyś miał taniej"..Niby to takie proste a jak trudno zrozumieć....

braj_aw
na forum od listopada 2017
Shadow
27.12.2017 19:42

"Miasto i MPGK zapewniają, że na modernizacji wysypiska skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, którzy zapłacą mniej za odbiór śmieci. Opłaty ponoszone przez mieszkańców również będą niższe"

"Od 1 marca cena za selektywną zbiórkę wzrośnie z 9 zł do 11 zł za osobę, a za odbiór odpadów zmieszanych z 18 zł do 22 zł za osobę."

Kurcze jak oni mnie tej matematyki w szkole uczyli skoro nie mogę zrozumieć tak prostej sprawy że mniej znaczy więcej.

Shadow
Konto zablokowane
mlody
27.12.2017 19:41

A moze ktos przypomniec do jakich parti politycznych nalezal pan prezydent krosna to wszystko bedzie jasne 

mlody
Konto zablokowane
1836
27.12.2017 19:34

Nie jestem prawnikiem, więc mogę mylić się. Ale uważam, że MPGK musi uzasadnić ewentualną podwyżkę przedstawiając "rachunek ekonomiczny" proponowanej podwyżki za odbiór odpadów. Gdy w uzasdadnieniu pojawi się hasło "koszty planowanej inwestycji" - mamy argument na otwarcie drogi postępowania sądowego!

Po za tym są jeszcze w Polsce instytucje kontrolne do których możemy zaskarżyć niewłaściwy sposób postępowania. mam na mysli NIK, kontrola skarbowa...itp.

1836
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA