DYSKUSJE
Z placu Monte Cassino zniknie pomnik. "Jest zniszczony i skażony komunizmem"
wojteee
18.05.2018 22:36

Miasto Krosno to szklo proponuje  wiec cos podobnego do -wejsc na strone:www Kristallvertikalaccent (obelisk ze szkla i stali podswietlany wewnatrz na rozne swieta panstwowe i nie tylko)ktory  jest w Sztokholmie w samym centrum miasta.Wysokosc mogla by byc ta sama co obecny pomnik .

wojteee
na forum od listopada 2017
demon1903
04.12.2017 14:08

Jakie pomniki będą burzyły kiedyś nasze dzieci? 

Co będzie stało w rym miejscu po wyburzeniu tego pomnika? Czy kolejne rondo? W Krośnie rodnda to plaga.

Najlepiej na pustym miejscu tym pomniku postwaić pomnik lampy naftowej a nawiąże nazwą do do ślicznego hotelu o nazwie nafty raz przypomni tego co wynalazł naftę.

Tak to widział bym :) spójrzcie na zdjęcie:

https://zapodaj.net/67a900e949067.jpg.html

demon1903
na forum od listopada 2017
reaktywator
03.12.2017 19:51
Zamiast burzyć pomnik lepiej zmienić nazwę

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/nowy-p(...)

reaktywator
na forum od listopada 2017
zbraja
01.12.2017 21:08

Nie są ważne  fakty historyczne , które miał upamiętnić,  ważne  że jest  "skażony  komunizmem" .  W Krośnie nie było obchodów  1000-lecia Państwa Polskiego ?   a  Krosno  spod okupacji niemieckiej wyzwoliły zielone ludziki ?  Jak już   ( mam nadzieję że nie prędko) zburzy się  wszystkie  "skażone komunizmem"  obiekty  to  Krosno będzie półpustynią . A wogóle to mam nadzieję, że  mimo złego  PESELA  doczekam  normalności i do tego  nie dojdzie. Naród mądrzeje.

zbraja
na forum od listopada 2017
wojtgas
01.12.2017 12:15

Po co burzyć. Zdjąć, schować. Na pewno się przyda. 

A może po prostu zostawić a pieniążki przeznaczyć na jakiś efektywny cel.

wojtgas
na forum od listopada 2017
moulin
30.11.2017 13:44

a może zacząć od burzenia symbolu komunizmu-PIOTROWICZA!!!

moulin
na forum od listopada 2017
carynska
30.11.2017 13:02

Z pomnikiem Świerczewskiego w Jabłonkach są pańskie jaja. Miał być burzony we wrześniu z nakazu ustawy o reliktach komunizmu, ale nie został zburzony..Ponieważ teren , a więc i pomnik należy do Nadleśnictwa Baligród, to właśnie tę firmę zobligowano do rozbiórki postumentu Waltera. A nadleśnictwo stwierdziło, że nie stać go na to, ponieważ koszt rozbiórki, to 70 tysięcy złotych i zwróciło się do IPN ( które zażądało usunięcia pomnika) o finansowe wsparcie.. IPN stwierdził, że też go na taką sumę nie stać i sprawa ma trafić do wojewody, który już z góry zapowiedział, że też taką sumą nie dysponuje...A pomnik sobie spokojnie stoi..Jak się okazuje , ustawodawcy z przysłowiową gołą dupą na słońce się wybrali, nie przewidując, z jakimi kosztami przyjdzie się mierzyć..Ot Dobra Zmiana...

carynska
na forum od listopada 2017
pesaro
30.11.2017 10:20

Symbolem złych czasów w Krośnie jest  szpital, osiedla mieszkaniowe w których mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, dawne  huty szkła, WSK, Polmo, szkoły itp ..

Proponowałbym burzenie zacząć od tych bardziej widocznych symboli a te mniejsze zostawić na koniec.

pesaro
na forum od listopada 2017
pemadolma
30.11.2017 09:23

a ja pamiętam odsłonięcie tego pomnika- z całą klasą szliśmy z Kletówki szk.p.nr 6 na odsłonięcie tego monumentu. Mam przykre wspomnienia z tego dnia, ale o nich pisać nie będę, bo to za dużo byłoby do opisania.Powiem tylko, że pani od. j. rosyjskiego,która nas wtedy uczyła  była więźniem sowieckich łagrów i jej kazano prowadzić naszą klasę na to wydarzenie.

pemadolma
na forum od listopada 2017
MarcoPolo
30.11.2017 08:00

Dziwi mnie jedno -niszczenie tego co było  pytam tylko po kiego ? To także jakaś atrakcja turystyczna. w Bieszczadach także chciano pomnik Świerczewskiego rozebrać a stoi nadal i nikomu nie wadzi a wycieczki oglądają go jak cmentarz poległych sowietów. Ja mam propozycje w nowym projekcie zamiast zwiezdy i chełmów uwzględnić orła w koronie popiersie Kaczyńskich i nazwiska z tragedi smoleńskiej i wszystko będzie na nowo ok.

MarcoPolo
Konto zablokowane
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA