Fotografia

Wystawa zdjęć Stanisława Nawracaja w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Wystawa nosi tytuł "Krosno - miasto i ludzie z lat 60-80. XX w." Związana jest z książką zawierającą ponad 260 prac fotografa z tego okresu.
 • schedule
  08 listopada 2017 (środa) - 09 grudnia 2017 (sobota)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Stanisław Nawracaj - krośnianin, z zawodu nauczyciel, z zamiłowania fotograf, wiele lat spędził na dokumentowaniu różnych miejsc i chwil związanych nie tylko z Krosnem, ale i z całym regionem. Prezentowane fotografie i książka to jedynie skrawek z wielkiego, fotograficznego dorobku tego autora.

Stanisław Nawracaj
damian krzanowski

W zdjęciach Stanisława Nawracaja możemy dostrzec autentyczne życie i klimat czasów PRL. Są to fotografie prawdziwe - nie upiększane, wykonywane ze znawstwem, artystycznym smakiem i wielką ciekawością otaczającego świata.

Budowa KHS - Zakład Szkła Gospodarczego nr 3
Stanisław nawracaj

Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia ukazujące codzienne życie w tamtej epoce. Któż wtedy myślał o fotografowaniu bawiących się dzieci, wiecznych robót drogowych, albo powstających domów i miejsc pracy? Kto uwieczniał starą targowicę z kupującymi i sprzedającymi m.in. żywy inwentarz, albo pierwszą w powojennym Krośnie naukę jazdy?

Stanisław Nawracaj bywał w takich miejscach i na kliszy fotograficznej uwieczniał świat, który dzięki niemu wciąż żyje - na jego fotografiach.

Miejska komunikacja w czasach PRL
stanisław nawracaj

Album zawierający 261 zdjęć Stanisława Nawracaja jest hołdem dla fotografa, który w unikalny sposób zachował na swoich pracach to, czego na co dzień inni nie dostrzegali.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward