motoryzacja

Wystawa zabytkowych motocykli w VIVO! Krosno

 • star_border
  Niespodzianka dla miłośników motoryzacji - w galerii zaprezentowane będą klasyczne jednoślady w wydaniu retro.
 • schedule
  14 października 2019 (poniedziałek) - 27 października 2019 (niedziela)
 • location_on
  VIVO! Krosno (ul. Bieszczadzka 29)
 • note
  Wstęp wolny

Wartości techniczne motocykli doceniane są przez kolejne pokolenia od wielu lat. Klienci galerii będą mogli podziwiać również ich walory wizualne. W VIVO! Krosno pojawią się bowiem jedyne w swoim rodzaju jednoślady produkcji polskiej, niemieckiej czy francuskiej. Najstarszy motocykl, który zaprezentowany zostanie w VIVO!, to Ravat z 1936 roku. Część motorów została poddana renowacji, pozostałe natomiast są w stanie oryginalnym. Perełkami wystawy będą motocykle wyprodukowane w Polsce, takie jak: Junak M10, SHL M04 czy Sokół 125. Na wystawie nie mogło zabraknąć także kultowej „Motorynki”. Ciekawostką wystawy jest to, że wszystkie zaprezentowane na wystawie modele są sprawne i gotowe do jazdy.

To nie koniec atrakcji. W dniach 26-27 października w VIVO! Krosno wyznaczona zostanie Moto Strefa, w której dzieci zasiądą za kierownicami małych aut. Dodatkowo dla najmłodszych fanów motoryzacji zostaną zorganizowane tematyczne warsztaty plastyczne, podczas których pomalują zabytkowy motocykl.

- Po spektakularnym sukcesie wiosennej wystawy rowerów „w stylu retro”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem krośnian, a także lokalnych i ogólnopolskich mediów, tym razem zdecydowaliśmy się postawić na zabytkowe motocykle. Dwa najstarsze jednoślady, które pojawią się na terenie naszego obiektu, mają ponad 80 lat, są w stanie oryginalnym, a co najważniejsze są w pełni sprawne. Zobaczenie takich pojazdów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem wszystkich miłośników motoryzacji – mówi Izabela Malecha, dyrektor VIVO! Krosno.

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward