Rysunek

Wystawa prac Romana Grabowskiego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Artysta zaprezentuje rysunek, obrazy malarskie oraz rękodzieło artystyczne.
 • schedule
  13 grudnia 2017 (środa) - 05 stycznia 2018 (piątek)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Roman Grabowski urodził się 24 lipca 1931 r. w Gliniku Mariampolskim (pow. gorlicki). Po wyzwoleniu w 1946 r. rozpoczął naukę rysunku ołówkiem i węglem oraz malarstwa (zastosowanie perspektywy, posługiwanie się kolorem) w gimnazjum ogólnokształcącym w Mościcach pod kierunkiem prof. Maxa. Wiedzę z zakresu malarstwa zdobywał też poprzez samokształcenie, studiowanie książek tematycznych.

KBP

Od 2006 r. jest opiekunem grupy plastycznej „Pacykarnia” działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, swoje prace prezentował też na stoisku Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas Dni Krosna.

Stosuje różne techniki plastyczne, posługuje się piórkiem i tuszem, wykonuje obrazy olejne i akwarele. Interesuje się też rękodziełem artystycznym: maluje na tkaninach i zajmuje się ręcznym malowaniem porcelany.

Na wystawie prezentował będzie prace pochodzące z różnych okresów twórczości: rysunek, obrazy malarskie (głównie pejzaże) oraz rękodzieło artystyczne.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia 2017 (środa) o godzinie 17:00 w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Prace będzie można oglądać do 5 stycznia 2018.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward