Fotografia

Wystawa Klubu Niezależnych Fotografów ze Stropkova w RCKP

 • star_border
  Wystawa słowackich fotografów. Klub powstał w styczniu 2015 roku .
 • schedule
  04 kwietnia 2018 (środa) - 13 maja 2018 (niedziela)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia 2018, o godz. 17:00 w RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1).

Klub Niezależnych Fotografów, na pierwszy rzut oka, jest pełen paradoksów: młody, ale już z bogatą historią, zrzeszający niewielu fotografów, ale realizujących wiele działań na całym świecie, członkowie są amatorami, ale z profesjonalnymi wynikami.

Andrej Belovezcik

Członkowie: Andrej Belovežčík EFIAP, Mateusz Cichy, Tomasz Cichy, Štefan Ďuraš, Dušan Ignác EFIAP, Emil Jakubčo, Jozef Potoma, Kristián Potoma, Ján Zuber.

Członkowie klubu rywalizowali i prezentowali swoje prace w blisko siedemdziesięciu krajach świata. Klub uzyskał blisko 200 ocen - są to nagrody przyznane członkom nie tylko w kraju (na Słowacji), ale również na całym świecie (od Japonii po USA, od Norwegii po RPA).

Kristian Potoma 

Najważniejsze nagrody i osiągnięcia: Grand Prix Slovak Press Photo 2017 (najlepsze zdjęcie prasowe na Słowacji w sezonie 2017/2018), III miejsce w konkursie fotograficznym Nikon 2017, złote medale w prestiżowych światowych konkursach fotograficznych, m.in. Super Circuit Trierenberg, Al Thani Award, II miejsce dla klubu na wystawie fotograficznej TAMAPO 2016, 61. miejsce w światowym rankingu  XII FIAP Club's World Cup 2017 (Klub Niezależnych Fotografów jedynym reprezentantem ze Słowacji).

Na zdjęciach artystów należących do Klubu Niezależnych Fotografów widać: doskonałe szczegóły owadów na makrofotografiach Matúša Cichego, sportowe emocje na zdjęciach Ignáca Dušana, techniczną doskonałość fotografii Kristiána Potomu, profesjonalizm autorski Jozefa Potomu, obrazy wykreowane przez Emila Jakubča, ciekawe ujęcia z dziedziny fotografii społecznej Andreja Belovežčíka. 

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward