Fotografia

Wystawa Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

 • star_border
  Osiemnastka krośnieńskiego Fotoklubu. Podsumowanie 2018 roku i zapowiedź dalszej pracy w 2019 roku.
 • schedule
  15 stycznia 2019 (wtorek) - 20 lutego 2019 (środa)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 23 stycznia 2019, o godz. 17.00.

Od kiedy w 2001 roku zebrali się w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Krośnie krośnieńscy fotograficy minęło już 18 lat. W większości byli to członkowie uprzednio działającego Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od tego czasu klubowy dorobek z uznaniem wpisał się w kulturalną mapę naszego miasta, a można śmiało powiedzieć również i w kraju.

Zorganizowano ponad 150 wystaw fotograficznych, w 18. międzynarodowych plenerach fotograficznych uczestniczyło blisko 300 amatorów obiektywu z zaprzyjaźnionych przygranicznych fotoklubów. Coraz liczniejsza grupa członków zdobywa nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i na salonach fotograficznych całego świata, otrzymując prestiżowe tytuły honorowe. Do najczęściej nagradzanych zaliczyć należy Tomasza Okoniewskiego, Przemysława Niepokój-Hepnara, Łukasza Grudysza i Łukasza Kozłowskiego. Kilku z nich za swoją działalność otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Krosna oraz medale przyznane przez Fotoklub RP.

Do jednej z form działalności Fotoklubu zaliczyć należy długoletnią i owocną współpracę z Fotoklubami z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Wymiana wystaw, udział w plenerach stwarzają warunki do poznawania kultur pogranicza.

Krośnieńskim fotografikom z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza działającym od samego początku pod okiem prezesa Wacława Turka należy życzyć dalszych sukcesów oraz przysłowiowego „dobrego światła”.

Plakat wydarzenia
RCKP
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward