grafika

Ukraińska Akademia Druku we Lwowie - wystawa prac studentów w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Prace studentów Wydziału Grafiki Książkowej i Warsztatowej.
 • schedule
  08 maja 2019 (środa) - 08 czerwca 2019 (sobota)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Otwarcie wystawy odbędzie się 8 maja 2019 r. o godz. 17:00 (Salonik Artystyczny KBP).

Wystawa grafiki artystycznej jest prezentacją prac wykonanych przez studentów Wydziału Grafiki Książkowej i Warsztatowej Ukraińskiej Akademii Druku we Lwowie. Prace prezentowane na wystawie, wykonane są w różnych technikach graficznych (linoryt, ofort, litografia). Techniki te wymagają ciężkiej pracy, cierpliwości i doskonałej wiedzy technicznej.

Doświadczając twórczości poprzednich pokoleń, młodzi artyści idą do przodu, myśląc kategoriami sztuki współczesnej, wykazując zdolności myślenia intelektualnego i asocjacyjnego oraz pokazują bogactwo formalnych rozwiązań.

- W swoich pracach młode pokolenie artystów podejmuje ważne zagadnienia filozoficzne. Świat ludzkich relacji, miłości, filozofia dialogu z drugim człowiekiem, a także z Bogiem - wszystko to można dostrzec w kompozycjach artystycznych. Każdy artysta dąży do oryginalności we własnej realizacji idei twórczej, za pomocą różnych środków wyrazu. Młodzi autorzy starają się zilustrować zakres swoich twórczych poszukiwań i pomysłów w oparciu o splot emocjonalny i intelektualny stosunek do świata - podkreśla Serhij Iwanow - kierownik Katedry GKW UAD.

Plakat wydarzenia
KBP
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward