Fotografia

"Ukraina" - wystawa w RCKP

 • star_border
  Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Przemysława Niepokoja-Hepnara.
 • schedule
  26 września 2018 (środa) - 31 października 2018 (środa)
 • location_on
  Galeria Fotografii RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy zaplanowano na 26 września, godz. 18:00 w Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1). Podczas wernisażu odbędzie się występ zespołu "A gdzie to dawniej stroiło".

Jedna z prac prezentowanych na wystawie "Ukraina"
Przemysław Niepokój-Hepnar

Autor wystawy to doświadczony i utalentowany artysta fotograf. Odbył niemal 10 podróży na Ukrainę. Prezentowane zdjęcia pokazują Ukrainę piękną, dziką, niekiedy zaskakującą i otwartą na drugiego człowieka. Zobaczymy m.in. portrety mieszkańców Kijowa, Odessy, Lwowa, Zakarpacia czy Wołynia. Część z prac była nagradzana na prestiżowych światowych konkursach oraz prezentowana na międzynarodowych salonach fotografii.

Przemysław Niepokój-Hepnar – członek Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE, członek Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysty Fotografa RP. Ambasador
marki Fujifilm Polska. Student grafiki komputerowej w mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jedna z prac prezentowanych na wystawie "Ukraina"
Przemysław Niepokój-Hepnar

Za osiągnięcia na niwie artystycznej i naukowej trzykrotnie otrzymał stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W czerwcu 2016 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Krosna - za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Jest także laureatem nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego - za szczególne osiągnięcia w twórczości fotograficznej. 

W 2018 roku został uhonorowany Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej (1918–2018) - odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych – m. in. International Photography Awards, Monochrome Awards, ND Awards, International Photographer Of The Year, National Geographic Polska, Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach czy Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w
Olsztynie. W fotografii interesuje go człowiek w ujęciu dokumentalnym i reporterskim.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward