Szkło

"Tworzone światłem" - wystawa w CDS

 • star_border
  Swoje prace pokaże włoski artysta Silvio Vigliaturo.
 • schedule
  16 listopada 2019 (sobota) - 29 marca 2020 (niedziela)
 • location_on
  Centrum Dziedzictwa Szkła (Krosno, ul. Blich 2)
 • note
  8 zł

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 listopada 2019 roku o godzinie 16:00 (sobota) w sali wystaw czasowych (wstęp wolny).

Na ekspozycje będą się składać szklane unikaty i obrazy. Wszystkie są znakiem rozpoznawczym artysty. Trudno i dzieła, i artystę pomylić z kimś innym. Wszystkie emanują kolorem – jasnym, szlachetnym, oczywistym. Z tą feerią barw idzie w parze forma o jasnym obrysie i wyraźnym konturze. Przy szklanych rzeźbach granice wyznacza dookolna przestrzeń, w obrazach – starannie prowadzony, ciemny obrys poszczególnych wyobrażeń.

Jedna z prac artysty
Silvio Vigliaturo

Ekspresyjne i przy pierwszym wrażeniu cudownie radosne dzieła to fragment bogatej twórczości, która jest stałą podróżą i przygodą, walką z materią, kolorem i formą. Ewolucją zmierzająca do pełniejszego oddania wizji artysty. Wizji, w której - jak w soczewce - odbijają się i przeglądają zmagania, niepokoje i rzeczywistość naszych czasów.

Artysta należy od wielu lat do panteonu znanych i cenionych twórców światowej rangi. Jego prace zdobią kolekcje muzealne we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Azji. Dzięki wspólnemu wysiłkowi Muzeum Karkonoskiego i Centrum Dziedzictwa Szkła także polski miłośnik sztuki i szkła w szczególności, ma szanse zobaczyć jego prace.

Wystawa objęta jest honorowym patronatem prezydenta Krosna.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward