Grafika

Trójka - wystawa grafiki w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

 • star_border
  Wystawa prac Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej i Michała Tokarza.
 • schedule
  10 stycznia 2018 (środa) - 10 lutego 2018 (sobota)
 • location_on
  Krośnieńska Biblioteka Publiczna (Krosno, ul. Wojska Polskiego 41)
 • note
  Wstęp wolny

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja dla Sztuki zapraszają na otwarcie wystawy grafiki Ingi Ginalskiej, Natalii Mareckiej i Michała Tokarza, które odbędzie się 10 stycznia (środa) 2018 r., o godz. 17:00 w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41).

Autorzy prac to studenci III roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (na kierunku grafika), podopieczni krośnieńskiej Fundacji dla Sztuki.

mat. organizatora

Inga Ginalska - ur. 1994 r., absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Pasjonatka historii sztuki, podróży i sportu. W swojej twórczości porusza wiele tematów, nie ograniczając się wyłącznie do przedstawień konceptualno-abstrakcyjnych. Techniką warsztatową, w której powstają jej prace jest serigrafia. Swoją przyszłość zawodową wiąże z grafiką projektową.

Natalia Marecka - ur. 1995 r., przygodę ze sztuką rozpoczęła w Liceum Plastycznym w
Krośnie, gdzie opanowała podstawowy warsztat plastyka. Swoje zainteresowania rozwija studiując grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od lat fotografuje doszukując się w codziennym otoczeniu niekonwencjonalnych układów kompozycyjnych oraz gry światła z formą. Szczególne miejsce w jej zainteresowaniach zajmuje architektura, której zgłębianie jest pretekstem wszelakich podróży.

Michał Tokarz - ur. 1995 r., absolwent Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku grafika. Interesuje się tradycyjnymi technikami graficznymi, filozofią oraz estetyką. W swojej twórczości głównie zajmuje się człowiekiem, próbą uchwycenia natury ludzkiej i wszystkim, co się z tym wiąże. Swoje prace realizuje głównie w rysunku, malarstwie oraz wklęsłodruku.

Krośnieńskia Fundacja dla Sztuki działa na rzecz dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie i muzycznie oraz dorosłych artystów i osób niepełnosprawnych. Propaguje też działania plastyczne i muzyczne w krośnieńskich przedszkolach i szkołach. Organizuje imprezy kulturalne, wystawy, koncerty, festiwale, warsztaty artystyczne i inne wydarzenia popularyzujące kulturę i sztukę w kraju i za granicą. Zrealizowała wiele projektów, m.in. „Inicjatywa edukacji plastycznej w gminie Wojaszówka szansą dla młodych talentów” (2013), „Wolontariat dla sztuki” (2015).

Wystawę będzie można oglądać do 10 lutego 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward