Szkło

"Tępe ostrze" - wystawa w CDS

 • star_border
  Wystawa szklanych eksponatów autorstwa Marty Wojciechowskiej.
 • schedule
  09 kwietnia 2019 (wtorek) - 10 lipca 2019 (środa)
 • location_on
  Piwnice Przedprożne CDS (Krosno, Rynek)
 • note
  9 zł

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 kwietnia 2019 r. o godzinie 17:30 w Piwnicach Przedprożnych Centrum Dziedzictwa Szkła (wstęp wolny).

Krośnieńska wystawa tej pełnej temperamentu i ogromniej wyobraźni artystki po raz kolejny udowadnia, że szkło nie ma ograniczeń w ręku twórcy, który kocha je i rozumie. Szkło prezentowane w klimatycznych wnętrzach zabytkowych Piwnic Przedprożnych tworzy różnorodne, dopełnione byty, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Nasza wyobraźnia i doświadczenie podsuwają nam bowiem skojarzenia i wyjaśnienia czasem oczywiste, a czasem wręcz egzotyczne i zdumiewające. Wchodzimy w zaczarowane światy porzucając teraźniejszość i czas. Połączenia szkła z kamieniem czy drewnem, przestrzenne formacje o formach organicznych i geometrycznych, eteryczne chmurki i ciężkie szklane przedmioty – czy można sobie życzyć czegoś więcej?

Grzybki
Marta Wojciechowska

- To sztuka przez duże „S”, ale jednocześnie bliska i przyjazna. Taka, którą chętnie widzielibyśmy obok siebie. Odruchowo znajdujemy dla wybranego przedmiotu miejsce w swoim domu czy biurze i już „czujemy” jej dobry, magnetyczny wpływ na otoczenie. Nie można się więc dziwić, że opuszczamy wystawę niechętnie - mówi Hanna Wajda-Lawera z CDS.

Marta Wojciechowska jest absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kierunku: Projektowanie Szkła w pracowniach prof. Henryka Wilkowskiego i prof. Małgorzaty Dajewskiej. Na koncie artystki jest wiele krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Jej twórczość obejmuje szkło unikatowe (obiekty rzeźbiarskie z użyciem szkła, drewna, kamienia; duże instalacje rzeźbiarskie; aranżacje przestrzeni; elementy wystroju wnętrz) oraz szkło użytkowe (szkło stołowe i firmowe m.in. dla restauracji, hoteli; gadżety reklamowe; nietypowe przeszklenia architektoniczne; unikatowe lampy i inne formy oświetlenia; meble z elementami szkła).

Kolaski
Marta Wojciechowska
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward