Malarstwo

Tadeusz Marszałek - wystawa w BWA

 • star_border
  Wystawa malarstwa artysty urodzonego w Krościenku Wyżnym.
 • schedule
  17 maja 2019 (piątek) - 14 czerwca 2019 (piątek)
 • location_on
  BWA (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 maja 2019 r. o godz. 17:00.

Artysta urodził się 8 lutego 1949 r. Malarstwem interesował się od dzieciństwa lecz dopiero jako człowiek dojrzały poświęcił się mu bez reszty. Jego nauczycielem i doradcą w sprawach artystycznych był Stanisław Puchalik - profesor ASP w Krakowie. Zadebiutował indywidualną wystawą prac w Muzeum Okręgowym w Krośnie w 1997 roku. Swoją twórczość prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i w ramach kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2000 r. bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Jest członkiem krakowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Interesuje się podróżami, kosmosem, gra w szachy. 

BWA Krosno

Krytycy zgodnie podkreślają, że Tadeusz Marszałek jest jednym z mistrzów tworzenia nastroju, nawet jeśli w jego obrazach pojawia się człowiek uwikłany w dramat egzystencji. Liryczność, poetycki nastrój jego dzieł są atutem tego malarstwa.

O malarzu tak pisze prof. Bogusz Salwiński z krakowskiej ASP: "Materia malarska jego płócien, dojrzała, profesjonalna, nasycona, pełna eterycznej wibracji, sensualnej wrażliwości faktury, zaskakujących kontrapunktów opozycji kolorystycznych jest dowodem wieloletniej, konsekwentnej pracy i nawarstwionych formalnych doświadczeń. Prace jego noszą charakter lekkości i spontaniczności, żywiołowego gestu a`la prima, jednorazowej erupcji energii. To prawda ale tylko połowiczna. Nad niektórymi kompozycjami pracuje kilka miesięcy. Wątpliwości, które miewa po drodze, są dowodem jego zdolności do intelektualnej samokontroli i autokrytycyzmu."

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward