Sztuka

Stanisław Kochanek - wystawa w BWA

 • star_border
  Wystawa wspomnieniowa w 25. rocznicę śmierci artysty.
 • schedule
  17 stycznia 2020 (piątek) - 09 lutego 2020 (niedziela)
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 stycznia 2020 r. o godz. 18:00.

Stanisław Kochanek - urodzony w 1905 roku w Jedliczu, po okresie edukacji w krakowskiej Szkole Przemysłu Artystycznego i Akademii Sztuk Pięknych na stałe związał się z Krosnem. Tu żył i pracował aż do śmierci w 1995 roku. Przez wiele dekad uważany za najbardziej renomowanego krośnieńskiego twórcę. W okresie krakowskim zetknął się z najważniejszymi artystami i awangardowymi ruchami artystycznymi dwudziestolecia międzywojennego. Bywał w pracowni Jacka Malczewskiego, uczył się m.in. u Jana Raszki, Xawerego Dunikowskiego, Fryderyka Pautscha.

BWA Krosno

Znany i ceniony jako wszechstronny artysta. W swoim dorobku zajmował się zarówno portretem, pejzażem, karykaturą, malarstwem religijnym, projektował scenografie teatralne i witraże. Konsekwentnie podążał własną drogą nie oglądając się na zmieniające się idee i nurty w sztuce XX wieku.

Wystawa wspomnieniowa w 25. rocznicę śmierci artysty obejmuje prace powstałe zarówno w latach 20. i 30. ubiegłego wieku w czasie jego studiów i bezpośrednio potem, jak również prace powstałe u schyłku życia.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward