Malarstwo

Stanisław Białogłowicz i uczniowie - wystawa w BWA

 • star_border
  Wystawa pod tytułem "W kręgu pracowni prof. Białogłowicza. Pomiędzy wyobraźnią a tajemnicą formy".
 • schedule
  21 czerwca 2019 (piątek) - 14 lipca 2019 (niedziela)
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Stanisław Białogłowicz urodził się w Dukli na Podkarpaciu. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 1968-1973 studiował na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego. Po dyplomie rozpoczął samodzielną pracę twórczą i dydaktyczną w szkolnictwie artystycznym. Od 2005 roku pracował na stanowisku profesora zwyczajnego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Prowadził zajęcia z malarstwa w autorskiej Pracowni Form Otwartych na kierunkach Sztuki Wizualne i Grafika.

Uprawia malarstwo sztalugowe, monumentalne i rysunek. Zorganizował 90 wystaw indywidualnych, uczestniczył w 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem nagród artystycznych i dydaktycznych. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium twórczego w Niemczech.

bwa

Tak o wystawie mówi autor: - Do wystawy zatytułowanej Pracownia, zaprosiłem kilka pokoleń moich byłych uczniów, studentów, wybitnych młodych artystów, którzy w swoich twórczych poszukiwaniach odnajdują twórczą pasję, inspirację do myślenia w kategoriach wartości uniwersalnych. Dla których konsekwentne poszukiwanie prawdy i piękna w sztuce, stanowi cel nadrzędny w odnajdywaniu i realizacji artystycznych zamierzeń.

Uczestnikami wystawy są: Arkadiusz Andrejkow, Stanisław Białogłowicz, Piotr Białogłowicz, Andrzej Bobrowski, Małgorzata Borek, Maksym Fedirchuk, Łukasz Gil, Sebastian Kalemba, Piotr Kolanko, Wojciech Kornacki, Patrycja Longawa, Dorota Magryś, Jadwiga Magryś-Borowiec, Michał Mieszkowicz, Tomek Mistak, Halina Olechowska-Cwanek, Barbara Porczyńska, Piotr Szczur, Maciek Wieczerzak.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward