Szkło

"Singularitate" - wystawa w Piwnicach Przedprożnych Centrum Dziedzictwa Szkła

 • star_border
  Swoją twórczość zaprezentuje artysta fotografik Hektor Werios.
 • schedule
  17 lipca 2018 (wtorek) - 30 września 2018 (niedziela)
 • location_on
  Piwnice Przedprożne (Krosno, Rynek)
 • note
  5 zł

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lipca 2018 o godz. 17:30.

Hektor Werios - artysta fotografik, studiował w słynnej łódzkiej „filmówce”. Zajmuje się fotografią (w tym autorską – łączącą fotografię i malarstwo za pomocą grafiki komputerowej , filmem, rysunkiem (ołówek z domieszką suchej pasteli).

Współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami, w tym wytwórniami filmowymi i płytowymi oraz agencjami reklamowymi. Jego prace z zakresu reklamy, dokumentacji, portretów i fotografii podróżniczej wielokrotnie były wykorzystane m.in. w folderach, katalogach i na billboardach na całym świecie.

Zaprezentowana w Krośnie wystawa nosząca tytuł "Singularitate" (Osobliwość) to połączenie artystycznej wizji twórcy i jej odwzorowania w szkle. Inspiracją i źródłem tych przedstawień były dla artysty „osobliwości naszego świata, które drzemią tuż pod cienką powierzchnią codzienności. To, jakimi byliśmy i jakimi jesteśmy. To, co twórca widzi, a może raczej odczuwa w ludziach – skrywane w głębi „inności”, mnogość jaźni, wielość osobowości w jednej osobie. To ciemna strona ludzkiej natury, skrywana i omijana, przemilczana. Budząca lęk i często udręczenie. Silnie wypływająca na losy nie tylko jednostek, współkształtująca naszą rzeczywistość”.

Stąd w tych z pozoru niewinnych, a nawet „słodkich” szklanych figurkach, wykonanych z prawdziwym mistrzostwem drzemie siła, którą wzmacnia nasza wyobraźnia. Wystawie towarzyszy więc dreszczyk emocji. Widz automatycznie projektuje na widziane postaci swoje lęki i wyobrażenia, a sceneria starych piwnic oraz towarzyszące szklanym figurkom animowane, surrealistyczne filmiki i muzyka tworzą szczególny, niepowtarzalny klimat.

Wystawa czynna będzie do końca września.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 44 400 31
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward