Sztuka

"Retrospekcje" - wystawa w BWA

 • star_border
  Wystaw absolwentów i pedagogów Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym.
 • schedule
  14 grudnia 2018 (piątek) - 04 stycznia 2019 (piątek)
 • location_on
  Galeria BWA (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00.

Inicjatorem wystawy twórczości absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym jest Witold Śliwiński – znany i ceniony twórca szkła artystycznego oraz producent galanterii szklanej.

Wystawa ma na celu pokazanie aktualnego dorobku artystów, którzy w latach 1984 – 1992 byli uczniami Liceum w Miejscu Piastowym. Dla wielu z nich szkoła miała ogromne znaczenie emocjonalne: to w niej stawiali pierwsze kroki na niwie artystycznej, tam przeżywali pierwsze miłości, pisali wiersze, przeżywali rozterki młodości. Dopełnienie ekspozycji stanowić będą prace plastyczne nauczycieli Liceum, którzy w tamtym okresie byli mistrzami dla swoich uczniów.

Rotor
 Witold ŚLiwiński

- Rok szkolny 2018/2019 jest czterdziestym w historii pracy szkoły. Przez te lata zmieniały  się specjalności, specjalizacje, pracownie, siedziba szkoły, nauczyciele, natomiast jedno pozostało niezmienne - serce do sztuki, do poszukiwania w otaczającym świecie Piękna, Dobra i Mądrości. Spotkanie po latach, którego jesteśmy świadkami, daje okazję do przemyśleń na temat przemian, jakim podlega sztuka, jak zmieniają się konwencje i formy artystycznej wypowiedzi. To spotkanie to konfrontacja postaw, osiągnięć i dokonań. Dzisiaj w pewien sposób zatrzymujemy czas, wspominamy minione lata. Siła tradycji i pasja pozwalają nam zapisywać kolejne karty historii Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, które początki swe miało w magicznym Miejscu Piastowym - mówi Zbigniew Gleń - dyrektor liceum. 

Plakat wydarzenia
BWA
WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward