fotografia

Reminiscencje - wystawa jubileuszowa Wacława Turka w RCKP

 • star_border
  Jubileuszowa wystawa fotografii Wacława Turka z okazji 70-tych urodzin.
 • schedule
  16 listopada 2017 (czwartek) - 30 listopada 2017 (czwartek)
 • location_on
  RCKP - Galeria Fotografii (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  wstęp wolny

Wacław Turek urodził się w 1947 r. zatem obchodzi własnie 70-te urodziny. Fotograf, muzyk, poeta - ponad 40 lat pracy w kulturze. W latach 70. współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego, były fotoreporter redakcji tygodnika "Podkarpacie" i "Nowin Rzeszowskich". W latach 1977-1983 fotoreporter Krajowej Agencji Wydawniczej oddziału w Rzeszowie. W 1980 decyzją UW Wydziału Kultury i Sztuki w Krośnie uzyskał uprawnienia instruktora w zakresie fotografii. Od 2001 roku jest prezesem Fotoklubu przy RCKP w Krośnie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16.11 (czwartek) o godz. 18:00
(RCKP)

W tym czasie zorganizował 17 Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych z udziałem fotografów ze Słowacji, Rumunii, Ukrainy i Węgier, kilkadziesiąt wystaw po obu stronach granicy. Współpracuje z Fotoklubami w Bardejowie, Humennem, Koszycach i Rużemborku na Słowacji oraz w Użogrodzie na Ukrainie. Jego wystawa "Podkarpackie kapliczki" prezentowana była m.in. w Australii, Finlandii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie. Autor wystaw m.in. "Egipt", "Hiszpania”" "Zapisane spojrzeniem", "Anioły cmentarne", "Dwie strony ulic", "Na styku kultur", "Moja pasja, mój świat". W grudniu 2015 roku Wacław Turek otrzymał GRAND PRIX of the Town of Bardejov w 4. Międzynarodowym Salonie Fotograficznym w Bardejowie na Słowacji. W maju 2016 roku był współautorem zestawu o tematyce romskiej, który otrzymał I nagrodę podczas XIV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych RZESZÓW 2016. jest członkiem Fotoklubu RP oraz Związku Literatów Polskich, opublikował 8 zbiorów wierszy.

Za osiągnięcia w dziedzinie kultury uhonorowany został odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna, Nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego, Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Posiada tytuł artysty-fotografika, Honorowego Członka Związku Słowackich Fotografów, w 2015 roku otrzymał Złoty Medal Zasłużony dla Fotografii Polskiej.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward