Opowiadanie

"Przez dziurkę od klucza" - warsztaty dla rodzin w BWA

  • Prowadzenie: Anna Woźniak. Wydarzenie w ramach projektu "Zadomowieni w dziedzictwie – zabytkowe domy i wille Krosna".
  • 07 września 2019 (sobota), godz. 15:00
  • Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
  • Udział bezpłatny

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki uczestnicy stworzą opowieść́ o dawnych bohaterach codzienności.

Uczestnicy warsztatów zajrzą w zakamarki dawnego Krosna
Jakub Jan Kaska

Organizatorzy zapraszają całe rodziny do kolorowania, wycinania i budowania: - Wspólnie zaglądniemy w zakamarki dawnego Krosna. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową "dziurkę od klucza". 

Obowiązują zapisy: k.solinska@bwakrosno.pl, tel. 884 044 755


Warsztaty dla rodzin „Przez dziurkę od klucza” to kolejne z cyklu wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu "Zadomowieni w dziedzictwie – zabytkowe domy i wille Krosna", który realizowany jest przez Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie oraz Fundację na Rzecz Kultury „Walizka”.

Dla osób zainteresowanych regionem, badaniami socjologicznymi, pracą reporterską i dziennikarstwem przygotowano m.in. bezpłatne warsztaty: historyczno-archiwistyczne oraz warsztaty zbierania i tworzenia opowieści. Uczestnicy spotkań staną się współtwórcami publikacji w formie albumu o krośnieńskich zabytkowych domach i willach, jak też aktywnymi moderatorami strony internetowej przybliżającej krośnieńskie dziedzictwo i proponującej alternatywne ścieżki zwiedzania miasta – śladem zabytkowych domów i ich dawnych mieszkańców.

Osoby, dla których zabytkowe krośnieńskie domy są szczególnie bliskie, organizatorzy zapraszają na panel „Zadomów się w dziedzictwie!” z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krośnie – Marty Rymar, w czasie którego będzie można znaleźć odpowiedź na pytania, rodzące się na styku teorii z praktyką (m.in. jak chronić otaczające nas dziedzictwo, jak pozyskać dofinansowanie na remont zabytkowego domu, czy też jak uzyskać nagrodę „Zabytek Zadbany”).

W odnalezieniu ducha czasów minionych pomoże artystyczny projekt Jakuba Jana Kaski, który historyczną techniką fotograficzną mokrego kolodionu na szkle, wzorem swego pradziadka Rudolfa Kaski, udokumentuje historyczne miejsca, które mimo, że są mijane codziennie przez tysiące osób, omija uwaga mieszkańców i turystów. Dla chcących przyjrzeć się z bliska pracy artysty, zostaną przygotowano pokazy– plenerowy i studyjny – starych technik fotograficznych. Zobacz tutaj.

Szczegóły całego projektu oraz plan spotkań tutaj.

WIĘCEJ INFORMACJI