Fotografia

"Pracownia" - wystawa w BWA

 • star_border
  Projekt mający na celu uwiecznienie krośnieńskich artystów i ich pracowni.
 • schedule
  08 listopada 2019 (piątek) - 24 listopada 2019 (niedziela)
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Realizując projekt pt. „Pracownia”, jego twórcy pragną zatrzymać w kadrze fotografii czas i dzieło artystów, z którymi żyjemy tu i teraz. Jak zgodnie zauważono w środowisku artystycznym jest to przedsięwzięcie jak najbardziej celowe. Otóż minione dziesięciolecia przeszły bez większego echa - zachowały się pojedyncze fotografie ukazujące nieżyjących już artystów krośnieńskich. Wszyscy zgodnie powtarzają – jaka szkoda, że nikt nie wykonał bodaj kilku więcej fotografii – byłby to wyjątkowy ślad historii życia artystycznego w naszym regionie.

BWA

Wystawa składa się z dwudziestu ośmiu fotogramów wykonanych przez jedenastu słuchaczy Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Opiekę merytoryczną i pedagogiczną nad słuchaczami sprawował Krzysztof Antosz – znany i ceniony krośnieński fotografik i nauczyciel. W aktualnej edycji „Pracowni” sportretowani zostali artyści: Roman Górka, Ruben Bardanaszwili i Ryszard Kryński.

Uzupełnieniem wystawy będzie spotkanie autorskie z bohaterami sesji zdjęciowych, które odbędzie się 16 listopada o godzinie 17:00.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward