Malarstwo

Portret Krosna X - wystawa w BWA

 • star_border
  Wystawa poplenerowa.
 • schedule
  19 lipca 2019 (piątek) - 11 sierpnia 2019 (niedziela)
 • location_on
  Biuro Wystaw Artystycznych (Krosno, ul. Portiusa 4)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 lipca 2019 r. o godzinie 18:00.

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprosiło kilkunastu artystów malarzy do wzięcia udziału w X jubileuszowym Międzynarodowym Sympozjum Malarskim „PORTRET KROSNA 2018". Krosno jako miasto od lat dba o promocję swoich walorów turystycznych i historycznych. Obraz miasta, jaki zobaczymy na płótnach zaproszonych artystów jest w pewnym sensie dużą niespodzianką.

Uczestnicy Międzynarodowego Sympozjum Malarskiego „PORTRET KROSNA 2018"
BWA Krosno

Plener odbywał się w Krośnie w dniach od 4 do 16 sierpnia 2018 r. Artyści przybyli do Krosna z różnych krajów – z bliska i z daleka... Przyjechali Kolumbijczycy, Ukraińcy, Koreańczyk, Austriaczka, Węgierka i polscy artyści: - Pragniemy za każdym razem oddać miasto z jego wszelkimi przejawami – tak ludźmi, jak i substancją materialną – pod ich twórczą ocenę - podkreślają organizatorzy. - W czasie pleneru przede wszystkim szczegółowo przedstawiliśmy zaproszonym artystom Krosno – to stare i to nowe. Mamy nadzieję, że czas twórczej atmosfery pleneru przełożył się na wyjątkowe dzieła malarskie, jak również pozostanie na długo w pamięci każdego artysty.

Po zakończeniu pleneru każdy artysta pozostawia jedną pracę malarską do zbiorów dzieł sztuki Galerii. Podarowane dzieła sztuki stale powiększają rosnącą kolekcję stanowiąc doskonały przykład mądrego mecenatu Miasta Krosna.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward