Sztuka

"Pokolenia" - wystawa w Piwnicy PodCieniami

 • star_border
  Swoje prace zaprezentują nauczyciele Liceum Plastycznego: Kazimierz Łach,  Grzegorz Tomkowicz i Marcin Płoszaj.
 • schedule
  12 września 2019 (czwartek) - 05 października 2019 (sobota)
 • location_on
  Piwnica PodCieniami (Krosno, Rynek 5)
 • note
  5 zł - normalny, 3 zł - ulgowy

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 września o godzinie 18.00 (wstęp wolny).

Kazimierz Łach

Urodzony w 1959 w Miejscu Piastowym, absolwent PLSP w Jarosławiu, uczeń Edwarda Kieferlinga. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplomem w 2014 roku. Od ponad trzydziestu lat jest nauczycielem snycerstwa w Liceum Plastycznym w Krośnie. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby. Uczestnik wielu wystaw i plenerów w kraju i za granicą. Posiada w swoim dorobku realizacje autorskie na terenie Podkarpacia. Częste obcowanie z przyrodą, szczególnie bieszczadzką, którą jest od lat zafascynowany, dostarcza mu inspiracji, a często również materiału plastycznego. Tak powstał cykl obiektów "Ślady czasu", który został wykonany na deskach znalezionych lub wręcz wyłowionych z Zalewu Solińskiego. Tematyka bieszczadzka pojawia się też najczęściej w rzeźbie (cykl Bieszczadzkich Aniołów i Biesy) oraz w malarstwie. Nie stroni również od portretowania najbliższych. Na wystawie prezentuje niewielką część swojej twórczości, jednak ukazującą różnorodność stosowanych technik.

Grzegorz Tomkowicz

Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym. Ukończył wydział Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Rzeźby prof. Stefana Borzęckiego. Nauczyciel w Liceum Plastycznym w Krośnie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. W 1991r. był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Warszawie. W 2000r. uzyskał stypendium Fundacji Janineum w Wiedniu. W 2008r. otrzymał tytuł Honorowego Siekiernika na 10-lecie Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w zbiorowych w kraju i za granicą. Posiada własną pracownię artystyczną. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu. Tworzy rzeźby w drewnie, kamieniu, brązie, żywicy, wykonuje medale i statuetki pamiątkowe. Zrealizował kilkadziesiąt rzeźb pomnikowych, nagrobnych, sakralnych, tablic pamiątkowych z brązu i kamienia. Przekazuje prace na cele charytatywne wielu fundacjom.

Marcin Płoszaj

Urodził się w Krośnie w 1984 roku. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. W 2004 roku rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w latach 2005 - 2009 kontynuował naukę na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Obecnie jest pedagogiem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. Dotychczas miał trzy wystawy indywidualne oraz brał udział w wystawach zbiorowych.

Plakat wydarzenia
mat. organizatorów
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward