plastyka, grafika

Otwarta Pracownia i Pracownia Grafiki Tradycyjnej - wystawa w RCKP

 • star_border
  Wystawa podsumowująca rok artystyczny w pracowniach plastycznych RCKP.
 • schedule
  11 czerwca 2019 (wtorek) - 31 sierpnia 2019 (sobota)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na zakończenie roku artystycznego Otwartej Pracowni i Pracowni Grafiki Tradycyjnej. 11 czerwca 2019, o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy prac ich uczestników.

Kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach to zaledwie garstka tego, co od października do  czerwca powstało podczas zajęć. Niech spotkanie z autorami wystawy będzie najlepszą okazją do poznania Otwartej Pracowni i Pracowni Grafiki Tradycyjnej.

Plakat wydarzenia
RCKP

Otwarta Pracownia

- To będzie wspaniała wystawa! - tak o wydarzeniu mówi Nina Rostkowska. O tym, jakwspaniała przekonajcie się sami. 62 autorów, setki prac wykonanych od października do czerwca, kilkadziesiąt zaprezentowanych w dwóch galeriach - na parterze i w Galerii Pomarańczowej! Ile pomysłów, tyle tematów - zobaczymy postać, martwą naturę, malarstwo i rysunek z wyobraźni, autoportrety i kolaże, ceramikę (naczynia, miseczki i kubeczki, zwierzęta - ulubione autorów, jak psy i koty, ale też fantastyczne zwierzęta),portrety i pejzaże, obrazki w trudnej - wbrew pozorom - technice akwareli. Jak każde zespotkań z Otwartą Pracownią - Niną Rostkowską i uczestnikami zajęć - to również będzienie zwykle ciepłe, osobiste i zachęcające do rozmów z rekordową w tym roku liczbą autorów.

Instruktor Otwartej Pracowni: Nina Rostkowska

Pracownia Grafiki Tradycyjnej

W przestrzeni Galerii Szarej będzie można zobaczyć około 150 prac w wielu technikach graficznych, m.in.: intaglio, linoryt, linoryt barwny, mokulito, monotypia, oraz techniki łączone. Tematyka prac jest różnorodna: są tam exlibrisy, portrety, fauna i flora, elementy architektoniczne, kompozycje abstrakcyjne. Uczestnikami Pracowni są dzieci, młodzież oraz dorośli, a prace każdego z nich charakteryzują się oryginalnymi rozwiązaniami kompozycyjnymi. Można zobaczyć również prace plastyczne z pleneru malarskiego w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji, powstałe pod opieką artystyczną Miroslava Capovčáka. Uczestnicy Pracowni Grafiki Tradycyjnej na kolejnych konkursach - krajowych i międzynarodowych - honorowani są nagrodami i wyróżnieniami. Na parterze, znajduje się wystawa obrazów powstałych podczas warsztatów „Brudne ręce”.

Instruktor Pracowni Grafiki Tradycyjnej: Joanna Topolska-Uliasz

Wystawy będzie można oglądać do końca wakacji.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward