Fotografia

"Moje fascynacje" - wystawa fotografii w RCKP

 • star_border
  Swoje zdjęcia zaprezentuje Klub Fotografików Sanockich.
 • schedule
  01 marca 2018 (czwartek) - 30 marca 2018 (piątek)
 • location_on
  RCKP (Krosno, ul. Kolejowa 1)
 • note
  Wstęp wolny

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 marca 2018 o godz. 17:00 w Galerii Fotografii RCKP.

Zaprezentowane będą zdjęcia członków Klubu Fotografików Sanockich Osiedlowego Domu Kultury Puchatek SSM w Sanoku.

Jako grupa nieformalna zaistnieli po raz pierwszy wystawą w Miejskiej Bibliotece Publicznej 1 marca 2004 r. Przez lata skład grupy zmieniał się. Okazją do konfrontacji artystycznej członków klubu są wspólne, coroczne wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku. 

Prezentowali swoje fotografie na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach, w tym w Konfrontacjach Fotograficznych WDK w Rzeszowie. W roku 2015 aktywnie uczestniczyli w obchodach Roku Fotografii organizowanych przez ODK Puchatek w Sanoku - biorąc udział w 5 wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz XIII Międzynarodowym Plenerze Malarsko-Fotograficznym Artystów Miast Partnerskich.

Aktualnie pracują w ramach działalności Osiedlowego Domu Kultury „Puchatek” Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku.

RCKP

- Każdy z nas rozumie fotografię „po swojemu”, zachowujemy odrębność i szanujemy nawzajem swoje dokonania. Fotografia - to inny dla każdego świat. Dzięki fotografii pokazujemy, jak go postrzegamy i co w nim nas fascynuje. Utrwalamy momenty zachwytu, piękne i ważne - mówią fotograficy z Sanoka.

Ich Mistrzem jest Władysław Szulc, o którym Anna Strzelecka tak napisała: „…dyskretnie przyglądający się otaczającej go rzeczywistości, robiący te swoje, niepowtarzalne zdjęcia tak naprawdę nie wiadomo kiedy i gdzie - przy okazji, niepostrzeżenie…”

Skład grupy w roku 2018: Władysław Szulc, Wacław Kozioł, Dorota Stafij, Marian Kraczkowski, Maria Kępa, Danuta Geldner, Anna Padamczyk, Barbara Czernek, Jolanta Mazur-Fedak, Janusz Kaszycki, Jacek Lipiński.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 218 98
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward