Marek Galewicz ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Jego praca w KHS miała być tymczasową, przeciągnęła się jednak do ponad 40 lat. W Krośnieńskich Hutach Szkła pełnił różne funkcje - najdłużej i docelowo był głównym technologiem. W pracy ciągle się dokształcał, brał udział w konferencjach naukowo-technicznych w kraju i za granicą.
Swoje doświadczenia zawodowe przedstawiał w różnych publikacjach. Jest współautorem książki "Technologia Szkła - praca zbiorowa" przeznaczonej dla inżynierów i studentów. Prowadził zajęcia w Technikum Szklarskim jako nauczyciel chemii i technologii szkła.
Uzyskał dyplom specjalisty II-stopnia z technologii produkcji szkła przed ministerialną komisją pod przewodnictwem prof. Bracha. Często podróżował służbowo po całym świecie, dzięki czemu poznawał pracę 40 hut szkła zagranicą. "Szklane okruchy" to historia jego doświadczeń zawodowych, zapiski z podróży służbowych, opowieści i wspomnienia.
"Szklane okruchy" rozpoczynają nowy cykl Biblioteki Krośnieńskiej - wspomnienia. Muzeum Rzemiosła w Krośnie po 12 latach przerwy, zdecydowało o wznowieniu tego popularnego wydawnictwa poświęconego Krosnu, jego historii, zabytkom i postaciom. Zachęca mieszkańców do spisywania własnych historii - które być może ukażą się w kolejnych zeszytach Biblioteki Krośnieńskiej.
W cyklu Biblioteka Krośnieńska ukazało się do tej pory 21 zeszytów wydanych w seriach: zabytki, biografie, historia oraz pierwszy zeszyt z nowej serii: wspomnienia. Większość z nich dostępna jest w Muzeum Rzemiosła w Krośnie oraz Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej.