Malarstwo

"Malowanie emocjami" - wystawa w Muzeum Historycznym - Pałacu w Dukli

 • star_border
  Wystawa obrazów sakralnych Barbary i Zbigniewa Marchewków.
 • schedule
  19 czerwca 2019 (środa) - 31 sierpnia 2019 (sobota)
 • location_on
  Muzeum Historyczne Pałac w Dukli (ul. Trakt Węgierski 5)
 • note
  Normalny - 7 zł, ulgowy - 5 zł

Muzeum Historyczne - Pałacu w Dukli zaprasza na wernisaż wystawy czasowej pt. "Malowanie emocjami", który odbędzie się 19 czerwca (środa) br. o godz. 17:00. Na ekspozycji prezentowane są obrazy sakralne Barbary i Zbigniewa Marchewków.

Otwarcie wystawy połączone będzie z występem wokalnym Moniki Glazar (sopran). Na wernisaż wstęp bezpłatny.

Wystawa czasowa potrwa od 19 czerwca do końca sierpnia 2019 roku.

Jeden z obrazów pochodzących z wystawy "Malowanie emocjami"
Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli

Barbara i Zbigniew Marchewkowie, to dwójka pochodzących z Krakowa dukielskich artystów, których ujęło piękno Beskidu Niskiego i tutaj pozostali i tutaj „zapisują” głównie na drewnie i płótnie tradycję, kulturę, historię i urokliwe miejsca tego regionu. Ukończony przez Barbarę Uniwersytet Ludowy we Wzdowie, a także jej uczestniczenie wraz z mężem Zbigniewem w plenerach organizowanych przez ten Uniwersytet, umożliwiło tym dwojgu twórcom rozwinąć wrażliwość, nabyć wiedzę i umiejętności plastyczne, a następnie wykorzystać je w indywidualnej i zespołowej działalności artystycznej.

Barbara zafascynowanie ikoną zawdzięcza m.in. Zdzisławowi Pękalskiemu, bieszczadzkiemu artyście, a jej ulubionym motywem stała się Eleusa (Przedstawienie Matki Boskiej Czułej), co można zauważyć na wystawie. Z kolei Zbigniew zainteresował się snycerstwem, malarstwem pejzażowym, a z czasem także ikonami. Poza malarstwem i rzeźbą Barbara i Zbigniew zajmują się także rękodziełem artystycznym – od różnych form pamiątkarskich po użytkowe  (w tym batiki, malowidła na szkle, elementy dekoracyjne).

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 30 085
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward