Witraże

Lichtung – wystawa w CDS

 • star_border
  Wystawa wielkoformatowych witraży.
 • schedule
  15 lipca 2019 (poniedziałek) - 31 października 2019 (czwartek)
 • location_on
  Centrum Dziedzictwa Szkła (Krosno, ul. Blich 2)
 • note
  8 zł

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 lipca 2019 o godz. 17:30 (budynek główny).

Wystawa obejmuje kilkanaście, w większości wielkoformatowych witraży, stworzonych z myślą o prawdziwych i konkretnych przestrzeniach sakralnych. Wszystkie pokazywane na wystawie dzieła należą do dużego projektu, którego inicjatorem był Kościół Ewangelicki Saksonii-Anhalt, a patronat nad przedsięwzięciem objął dr Reiner Haseloff, Premier Kraju Związkowego Saksonia-Anhalt.

Zaprezentowane na wystawie eksponaty zostały zrealizowane przez artystów we współpracy z Derix Glasstudios w Taunusstein, pracownią znaną już polskiemu odbiorvy z dwóch wielkich wystaw pokazanych w przeszłości w Centrum Dziedzictwa Szkła.

Jeden z wytraży, które będą zaprezentowane w CDS
mat. organizatorów

Lichtung jest wystawą wyjątkową i bardzo ważną. Pokazuje zarówno nowe i nowatorskie, jak też tradycyjne, mocno umocowane historycznie spojrzenie na sztukę witrażu, która współcześnie obejmuje całą gamę przeszkleń architektury.

Duża wystawa w katedrze Naumburg (2014/2015) „GLANZLICHTER” zapoczątkowała prezentację wystawy, która eksponowana była już w światowych stolicach kultury, a teraz zawitała do Krosna. Będzie to jedyna ekspozycja tego projektu w Polsce, warto więc w tym czasie odwiedzić Krosno i Centrum Dziedzictwa Szkła.

WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 44 400 31
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward