Grafika, Malarstwo

Kowalczuk - Waliczek - wystawa w Wieży Farnej

 • star_border
  Wystawa prac koleżeńskiego duetu: Mirosława „miro” Kowalczuka oraz Damiana Waliczka.
 • schedule
  29 sierpnia 2019 (czwartek) - 29 września 2019 (niedziela)
 • location_on
  Wieża Farna (Krosno, ul. Piłsudskiego 5)
 • note
  Normalny - 6 zł, ulgowy - 4 zł

Mirosław „miro” Kowalczuk – artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk. Urodzony w Jarosławiu w 1967 roku. Ukończył: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1987 rok), Studium Nauczycielskie w Rzeszowie, kierunek: Plastyka (1989 rok), Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale form przemysłowych (dyplom w 1994 roku) oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004 rok). Uprawia rysunek, malarstwo, design oraz rock w grupie GET BREAK.

Brał udział w bardzo wielu wystawach w kraju i za granicą. Od 1996 roku jest nauczycielem technik graficznych, projektowania graficznego, podstaw projektowania i projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Jedna z prac Mirosława Kowalczuka
Mirosław Kowalczuk Art

Damian Waliczek – pochodzi z Gliwic, od 2000 roku mieszka w Jarosławiu. Ukończył grafikę warsztatową w pracowni prof. Ewy Zawadzkiej na obecnej Akademii im. Jana Długosza WSO w Częstochowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią, także aranżacja wnętrz. Od 2008 roku jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Plastycznych Jarosławiu. Prowadzi Szkołę Rysunku i Malowania w MOK, również Szkołę Rysunku Odręcznego w Centrum Kultury I Promocji w Jarosławiu.

Uczestnik wielu wystaw, prezentacji, happeningów, członek Komisji Konkursowych. Twórca wielu znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących nie tylko w mieście. Prace wystawia w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku. 

Wystawa Kowalczuk-Waliczek będzie ostatnią w tym sezonie w Wieży Farnej. Wieża czynna jest od początku maja do końca września codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Plakat wydarzenia
muzeum rzemiosła
WIĘCEJ INFORMACJI
 • phone
  13 43 277 07
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward